هدر موبایل
1398/11/01 11:20:30
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

آمریکایی‌ها برای ادامه حضور، عراق را ناامن خواهند کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه هر دو حزب آمریکا خواستار ادامه حضور نظامی در عراق هستند، خون شهید سلیمانی باعث خواهد شد تا عراقی‌ها به هر شکلی مانع ادامه حضور تروریست‌های آمریکایی در خاک کشور خود شوند.
آمریکایی‌ها برای ادامه حضور، عراق را ناامن خواهند کرد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه هر دو حزب آمریکا خواستار ادامه حضور نظامی در عراق هستند، خون شهید سلیمانی باعث خواهد شد تا عراقی‌ها به هر شکلی مانع ادامه حضور تروریست‌های آمریکایی در خاک کشور خود شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104445997700.jpg آمریکایی‌ها,برای,ادامه,حضور،,عراق,را,ناامن,خواهند,کرد Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با بیان اینکه هیچ یک از احزاب آمریکایی خواهان خروج از عراق نیستند، گفت: عراق یکی از مهم ترین کشورهای نفت خیز در دنیا است لذا اینکه تصور کنیم آمریکایی ها قصد خروج از این کشور را دارند، اینگونه نیست و تمام تلاش خود را برای ادامه حضور در این کشور خواهند داشت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی ها از عدم یکپارچگی نظام سیاسی و اجتماعی عراق در حال سوءاستفاده هستند. شاهد بودیم به خصوص میان اکراد سنی عراق بسیار نفوذ پیدا کردند تا در رأی گیری به بهانه داعش شرکت نکنند و از آنجایی که این قشر نیز به خاطر نفوذ، درک صحیحی از قضایا نداشتند، اوضاع را با مشکل مواجه کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه اتحاد سیاسی و قومیتی در عراق وجود ندارد که همین امر باعث سوءاستفاده آمریکایی ها شده است، عنوان کرد: سخنان ترامپ نشان از خوی قلدرمآبانه آمریکایی ها دارد که حتی برای حضور خود درخواست هزینه می کنند.

جمالی نوبندگانی در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ طبق گفته خودش فقط نفت را دوست دارد، یادآور شد: باید مسائل را درست تحلیل کرد و وارد بازی آنها نشد به خصوص که آمریکایی ها حتی حاضر هستند برای توجیه ادامه حضور خود در عراق، این کشور را ناامن کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر پارلمان عراق از نظر حقوقی و انگیزش جبهه مقاومت برای اخراج آمریکا از منطقه بسیار مؤثر است و هیچ چیز مثل خون شهید سلیمانی نمی توانست باعث این خروج شود؛ عراقی ها نیز برای اخراج آمریکایی ها یا امتیاز نمی دهند یا بسیار کم می دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet