هدر موبایل
1398/10/28 14:24:16
سرویس سیاسی
کمالی پور مطرح کرد

اروپایی‌ها به دنبال مذاکره جدید با ایران / مذاکره مورد نظر رهبری با کشورهای همسایه و منطقه است

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به اینکه اروپایی‌ها به دنبال مذاکره جدید با ایران هستند، گفت: با توجه به شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای رهبری مذاکره با کشورهای همسایه را موثرتر از مذاکره با اروپایی‌ها می‌داند.
اروپایی‌ها به دنبال مذاکره جدید با ایران / مذاکره مورد نظر رهبری با کشورهای همسایه و منطقه است نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به اینکه اروپایی‌ها به دنبال مذاکره جدید با ایران هستند، گفت: با توجه به شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای رهبری مذاکره با کشورهای همسایه را موثرتر از مذاکره با اروپایی‌ها می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103446707675.jpg اروپایی‌ها,به,دنبال,مذاکره,جدید,با,ایران,/,مذاکره,مورد,نظر,رهبری,با,کشورهای,همسایه,و,منطقه,است Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری اظهارات مقام معظم رهبری در ارتباط با روابط ایران و کشورهای اروپایی به وضعیت برجام اشاره کرد و گفت: برجام تمام ارزش‌های خود را از دست داده است. کشورهای غربی و آمریکا هم امیدی به این برجام ندارند آنها صحبت از برجام جدید با شروط جدید می‌کنند که برای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا به تعهدات برجامی خود پایبند نماندند بنابراین برجام عملا از بین رفته است. ایران نیز با گام‌های کاهش تعهدات دیگر قائل به تعهدات برجام نیست.

وی با بیان اینکه غربی‌ها دنبال مذاکره جدید هستند، افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاکید کردند که ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد، مذاکره با اروپایی‌ها پیرامون موضوع جدید هم موردنظر نیست. به ویژه بعد از آنکه اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کردند، مذاکره بی‌فایده است.

کمالی‌پور یادآور شد: مذاکره مورد نظر رهبری با کشورهای همسایه و منطقه است و مذاکره با کشورهایی که نتیجه و ثمری داشته باشد. مذاکره با عربستان سعودی می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز باشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه عربستان وابستگی شدیدی به آمریکا دارد و در منطقه نقش آمریکا را بازی می‌کند، مذاکره با عربستان تنش‌های منطقه‌ای را کاهش می‌دهد اما سعودی‌ها به دلیل ترس از دست دادن منافع خود مانند کشورهای اروپایی مقابل آمریکا نمی‌ایستد و ممکن است در سایه آمریکا مذاکره کند بنابراین ممکن است مذاکره با عربستان نتیجه و ثمره‌ای نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet