پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/29 16:55:25
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

وضعیت اورژانسی بازار ساخت‌وساز مسکن؛ عدم حمایت از تولید به معنای گرانی مسکن در آینده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت زمینه را برای ارتقا انگیزه سازندگان جهت افزایش ساخت و ساز در کشور فراهم نکند، ما در آینده ای نزدیک شاهد دوباره افزایش قیمت مسکن در کشور خواهیم بود.
وضعیت اورژانسی بازار ساخت‌وساز مسکن؛ عدم حمایت از تولید به معنای گرانی مسکن در آینده است رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت زمینه را برای ارتقا انگیزه سازندگان جهت افزایش ساخت و ساز در کشور فراهم نکند، ما در آینده ای نزدیک شاهد دوباره افزایش قیمت مسکن در کشور خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103772576991.jpg وضعیت,اورژانسی,بازار,ساخت‌وساز,مسکن؛,عدم,حمایت,از,تولید,به,معنای,گرانی,مسکن,در,آینده,است Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار ساخت و ساز مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها، گفت: متأسفانه وضعیت بازار تولید و ساخت و ساز مسکن مناسب نبوده و این بازار از دو سال گذشته تاکنون در وضعیت اورژانسی قرار دارد.

تولید انبوه مسکن

سازندگان انگیزه ای برای تولید مسکن ندارند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی سازندگان به دلیل کاهش معاملات و خرید و فروش مسکن و افزایش هزینه های ساخت و ساز انگیزه ای برای تولید مسکن ندارند و این مسئله موجب رکود در بازار ساخت و ساز شده است.

دولت نتواسته در بازار ساخت و ساز مسکن تحرک ایجاد می کند

وی گفت: متأسفانه دولت و وزارت راه و شهرسازی با وجود برنامه ریزی های صورت گرفته، نتواسته در بازار ساخت و ساز مسکن تحرک ایجاد می کند که بخشی این مسائل به دلیل گرانی زمین، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و عدم ارائه تسهیلات ساخت و ساز با سود مناسب صورت گرفته است.

رضایی کوچی ادامه داد: قطعا اگر دولت زمینه را برای ارتقا انگیزه سازندگان جهت افزایش ساخت و ساز در کشور فراهم نکند، ما در آینده ای نزدیک شاهد دوباره افزایش قیمت مسکن در کشور خواهیم بود، زیرا تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا متعادل نشود، با هجوم خریداران برای تأمین مسکن، قیمت ها بالا خواهد رفت.

بروز تورم در بازار مصالح ساختمانی، به وعده  ارائه کارت مصالح عمل نشد

وی گفت: متأسفانه دولت نتوانسته به تعهدات خود در عرصه حمایت از تولیدکنندگان مسکن عمل کند، در شرایط کنونی شاهد بروز تورم در بازار مصالح ساختمانی هستیم، حال یکی از این تعهدات، ارائه کارت مصالح ساختمانی به انبوه سازان بود که متأسفانه با وجود اظهارات و وعده های مسئولان وزارت راه و شهرسازی هنوز عملیاتی نشده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر می رسد که رویکرد و پیش بینی سازندگان مسکن نسبت به آینده این بازار مثبت نبوده و این مسئله موجب شده است که انبوه سازان با احتیاط بسیاری پا به عرصه ساخت و ساز مسکن بگذارند./

خبرنگار؛ ریحانه ورزنه

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet