هدر موبایل
1398/10/29 13:33:00
سرویس اجتماعی
یارمحمدی:

تعیین شاخص برای حمایت از مناطق محروم بر مبنای واقعیت‌های موجود صورت گیرد

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس، با بیان اینکه تعیین شاخص برای شناسایی نیاز و ارائه خدمات حمایتی در مناطق محروم باید بر مبنای واقعیت‌های موجود صورت گیرد از وضعیت ارائه خدمات به استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد.
تعیین شاخص برای حمایت از مناطق محروم بر مبنای واقعیت‌های موجود صورت گیرد عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس، با بیان اینکه تعیین شاخص برای شناسایی نیاز و ارائه خدمات حمایتی در مناطق محروم باید بر مبنای واقعیت‌های موجود صورت گیرد از وضعیت ارائه خدمات به استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001105071347223.jpg تعیین,شاخص,برای,حمایت,از,مناطق,محروم,بر,مبنای,واقعیت‌های,موجود,صورت,گیرد Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) مبنی بر شناسایی استان‌های محروم برای کمک‌رسانی به آنها که بر اساس نیاز استان‌ها صورت می‌گیرد، با اشاره به اینکه این مهم در استان سیستان و بلوچستان رعایت نمی‌شود، گفت: بخش عمده‌ای از خاک استان سیستان و بلوچستان را روستاها تشکیل می‌دهند که جمعیت آنها در مناطق مرکزی و جنوبی پراکنده هستند.  

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس آنچه رصد کرده‌ایم کمیته امداد امام خمینی(ره) تلاش می‌کند و نتایج آن نیز بر اساس شاخص‌هایی که تعریف کرده قابل قبول است، کما اینکه از سال گذشته تعدادی خانوار بر مبنای ثبت نام در سایتی که تعیین شده بود به چرخه حمایتی این نهاد اضافه شده‌اند.

اذعان مسئولان به عدم ارائه خدمات حمایتی متناسب با نیاز استان سیستان و بلوچستان

وی تصریح کرد: اسامی ثبت نام شده در سایت تعیین شده از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر اساس فاکتورهایی صورت گرفته که برای محرومیت و سطح نیازمندی تعریف کرده بودند، اما مشکل در سیستان و بلوچستان به این برمی‌گردد که روستاهای این منطقه و افرادی که در بیابان‌های این استان ساکن هستند یا به فضای مجازی و اینترنت دسترسی ندارند و یا به استفاده از آن آشنایی ندارند.

یارمحمدی یادآور شد: البته در زمان فعالیت آقای فتاح لطف کرده بود و روستاهای استان سیستان و بلوچستان را از این امر مستثنی کرده بود، ضمن اینکه مسئولان این بخش اذعان کردند که بسیاری از بخش‌های استان سیستان و بلوچستان هنوز تحت پوشش قرار نگرفته‌اند.

78 درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر امنیت غذایی قرار دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: بر اساس اذعان معاونت و مدیرکل اجتماعی استانداری و استاندار بیش از 60 درصد شهرها و حدود 78 درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر امنیت غذایی قرار دارند، چرا که اکثر افراد فاقد شغل هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون لازم است برای جلوگیری از افزایش مهاجرت و خالی شدن منطقه از سکنه که به افزایش حاشیه‌نشینی در سایر استان ها منتهی می‌شود، مشکلات مردم این منطقه حل شده و 100درصد استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی قرار گیرند، بنابراین باید شاخص‌های شناسایی نیاز مناطق را بر اساس واقعیت‌های موجود تعیین کنند و بر مبنای آن به ارائه خدمات حمایتی بپردازند./

بیشتر بخوانید:

کمک‌ها به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان با توجه به عمق فاجعه باید بیشتر شود

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet