هدر موبایل
1398/10/29 08:57:35
سرویس اجتماعی
حمزه مطرح کرد:

رفع مشکلات نبود پزشک خانواده برای مناطق روستایی و عشایری با مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر در شرایط عدم دسترسی به خدمات پزشک خانواده بدون رعایت نظام ارجاع و پزشک خانواده و با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد.
رفع مشکلات نبود پزشک خانواده برای مناطق روستایی و عشایری با مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 99، ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر در شرایط عدم دسترسی به خدمات پزشک خانواده بدون رعایت نظام ارجاع و پزشک خانواده و با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100781764507.jpg رفع,مشکلات,نبود,پزشک,خانواده,برای,مناطق,روستایی,و,عشایری,با,مصوبه,کمیسیون,تلفیق,بودجه Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 99 مبنی بر اینکه در شرایطی که امکان  دسترسی به خدمات پزشک خانواده وجود ندارد، ارائه‌ خدمت به روستاییان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر بدون رعایت نظام ارجاع و پزشک خانواده و صرفا با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر است، گفت: اجرای نظام ارجاع اقدامی موثر برای کاهش هزینه‌های درمانی، ارتقای سطح سلامت جامعه، ایجاد عدالت و امکان دسترسی همه مردم به خدمات مورد نیاز است بنابراین با مصوبه مذکور مشکلات روستاییان و عشایر کاهش می‌یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر نظام ارجاع در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای کوچک اجرا می شود اما مشکلاتی در این رابطه وجود دارد.

وی یادآور شد: به عنوان مثال در برخی موارد مانند مرخصی یا اتمام طرح پزشکان خانواده، مناطق روستایی و عشایری با نبود پزشک روبرو می شوند و در صورت نبود پزشک خانواده خدمات برای آنها به صورت آزاد محاسبه می‌شود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس دهم، ادامه داد: بنابراین مصوبه مذکور در رفع این مشکلات موثر است و می‌تواند مشکلات روستاییان و عشایر که قشر ضعیف جامعه هستند را مرتفع کند؛ روستاییان و عشایر در برخی موارد دسترسی به پزشک خانواده ندارند و نمی‌توانند برای مراجعه به مراکز تخصصی فرم ارجاع بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet