پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/28 14:39:56
سرویس حوزه ریاست

توضیح پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو درباره افتتاح طرح آبرسانی با حضور رئیس مجلس

به دنبال افتتاح فاز اول مجتمع ۲۶۱ روستایی چابهار برای ۱۸۵ روستا در سفر روز سه‌شنبه رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان، شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده که شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان توضیحاتی را در خصوص افتتاح این پروژه برای تنویر افکار عمومی ارائه داده است.
توضیح پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو درباره افتتاح طرح آبرسانی با حضور رئیس مجلس به دنبال افتتاح فاز اول مجتمع 261 روستایی چابهار برای 185 روستا در سفر روز سه‌شنبه رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان، شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده که شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان توضیحاتی را در خصوص افتتاح این پروژه برای تنویر افکار عمومی ارائه داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100894226432.jpg توضیح,پایگاه,اطلاع,رسانی,وزارت,نیرو,درباره,افتتاح,طرح,آبرسانی,با,حضور,رئیس,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در محتوای اخبار خلاف واقع و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده است، عده‌ای از شهروندان طرح افتتاح شده را غیرواقعی دانسته و مدعی استفاده از آب هوتک (آب‌گیرهای طبیعی) در زمان بهره‌برداری شده بودند که شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان، ضمن تکذیب موضوع بر این نکته تاکید دارد که محل تامین آب در این طرح از محل ذخیره سد زیردان برداشت می‌شود.

در توضیح این شرکت جزییات فنی طرح به شرح زیر است:

1- برای انتقال آب، 36 کیلومتر خط انتقال از محل سد زیردان تا محل تصفیه‌خانه توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی و آب منطقه‌ای اجرا شده است. در مجموع برای این طرح ۲۹۶ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.
2- مخزنی به حجم ۱۱۷۰۰ مترمکعب در روستای صفرزهی، عورکی و ... احداث و در این پروژه بهره‌برداری شده‌ است. همچنین عملیات ساخت باقی‌مانده مخازن به میزان ۱۰ هزار متر مکعب در حال اجرا است.
3- در روستاهای مورد هدف، 3۰۷ کیلومتر شبکه اجرا شده که شامل ۱۸۵ روستا است.
4- این پروژه طی ماه‌های گذشته به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و نظارت بهداشتی آب توسط مرکز بهداشت صورت پذیرفته و فرم‌های نظارتی بهداشتی مبین آن است.
5- وقوع سیل در تاریخ ۱۹/۱۰/۹۸ منجر به بروز خسارت‌هایی از جمله قطع برق و شکستگی لوله‌های انتقال آب شده‌ که همین مسأله مشکلاتی در امر آبرسانی در روستاهای تحت پوشش به وجود آورده است.
با توجه به اینکه قسمتی از نواقص در طول هفته جاری برطرف شده و تاسیسات بیش از ۱۷۰ روستا در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است. همچنین در خصوص شکستگی لوله آب در محل کلنگ‌زنی نمادین (سطح استان) و هدررفت بخشی از آب طی اقدامات تیم بازسازی مستقر در حال انجام است.
در پایان این شرکت ضمن دعوت از رسانه‌ها جهت بازدید از تاسیسات وارد در مدار بهره‌برداری، موارد مطروحه در فضای مجازی مبنی بر استفاده از آب هوتک تکذیب می‌نماید./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet