هدر موبایل
1398/11/01 11:19:15
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

کشورهای منطقه در اولویت مذاکره باشند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مذاکره با کشورهای منطقه باید در اولویت قرار گیرد زیرا افق مذاکره درباره برجام با اروپایی‌ها تیره و تار است.
کشورهای منطقه در اولویت مذاکره باشند نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مذاکره با کشورهای منطقه باید در اولویت قرار گیرد زیرا افق مذاکره درباره برجام با اروپایی‌ها تیره و تار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104178017216.jpg کشورهای,منطقه,در,اولویت,مذاکره,باشند Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری اظهارات مقام معظم رهبری در ارتباط با روابط ایران و کشورهای اروپایی به وضعیت برجام اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها با پیگیری سازوکار حل اختلافات و فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران همراهی مطلق خود با آمریکا را اعلام کردند بنابراین مذاکره پیرامون برجام با این کشورها به نظر نمی‌رسد که ثمره و نتیجه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید مذاکره با کشورهای منطقه را دنبال کنیم، افق مذاکره با کشورهای اروپایی تیره و تار است. اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را فعال کردن و دنبال بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران هستند بنابراین اعتماد و اطمینانی دیگر نمی‌توان به آنها داشت.

وی افزود: روابط ایران با چین و روسیه در حال حاضر برقرار است و ایران با چینی‌ها و روس‌ها روابط اقتصادی فعالی دارد اما این دو کشور هم در نهایت نگاهی به کشورهای اروپایی و آمریکا دارند. ایران بارها برای مذاکره با عربستان نیز اعلام آمادگی کرده اما شرط آن دوری سعودی‌ها از دولتمردان آمریکایی است.

کاظمی معتقد است: عربستان با ایران مشترکات فراوانی دارد و می‌توانند با هم مذاکره کنند. سعودی‌ها اگر از اجرای سیاست‌های ترامپ در منطقه دست بردارند و مستقل عمل کنند، تنش‌ها کاهش پیدا می‌کند و شرایط به نفع همه کشورهای منطقه می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید شرایط منطقه‌ای و کشورهای همسایه را رصد کند و باب مذاکره را با آنها تعبیه کند. ایران به کمک همسایگان می‌تواند بر مشکلاتی که آمریکایی‌ها برای منطقه ایجاد کردند، غلبه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet