هدر موبایل
1398/10/29 15:05:10
سرویس صحن
پورحسین در نطق میان دستور:

مجوز طرح تاسیس شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان دریافت شده است

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از پیگیری های جدی مجوز و موافقت طرح تاسیس شهرک صنعتی مشترک جمهوری اسلامی ایران و کشور آذربایجان اخذ گردید که به نوبه خود تحول شگرفی را در توسعه صنعت، اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم به وجود می‌آورد.
مجوز طرح تاسیس شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان دریافت شده است نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از پیگیری های جدی مجوز و موافقت طرح تاسیس شهرک صنعتی مشترک جمهوری اسلامی ایران و کشور آذربایجان اخذ گردید که به نوبه خود تحول شگرفی را در توسعه صنعت، اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم به وجود می‌آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100447350412.jpg مجوز,طرح,تاسیس,شهرک,صنعتی,مشترک,ایران,و,آذربایجان,دریافت,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی روز ( یکشنبه 29 دی ماه) مجلس، گفت: همانگونه مستحضرید مقاومت و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر باج گیری وزیاده خواهی های استکبار جهانی وسلطه امپریالیسم آمریکایی غربی باعث گردیده که نشانه گیری معیشت مردم واقتصاد کشور در قالب اعمال تحریم‌های ظالمانه به اولویت اول و بی بدیل دشمنان ما تبدیل گردد و شرایط معیشتی مردم شریف منطقه همانند سایر نقاط کشور تحت تاثیر تحریم های تحمیلی قرار دارد، ولی به عنوان امین و مورد اعتماد شما مفتخرم که در مقام پاسخگویی و گزارش دهی در برابر غیور مردان و شیرزنان مغان خود از این تریبون مقدس اعلام نمایم که به لطف حضرت حق و در سایه رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و تلاش دولت و نهادهای اجرایی و پیگیری مجدانه فرزند خدومتان، علی رغم این شرایط تحریم همه جانبه در تامین منابع مالی پروژه های زیربنایی و اقتصادی و عمرانی از انزوای فقر زیر ساخت‌ها بیرون آمده و نوید بخش سال‌های پررونق و آبادانی در آینده ای نه چندان دور هستم.

وی، افزود: پایاب سد خدافرین به‌عنوان ابرپروژه نجات دهنده استان در واپسین لحظات اتمام عملیات اجرایی و در طلیعه مبارک ثمردهی قرار گرفته است که تحول شگرفی در حوزه اقتصادی ، اشتغال و معیشت نه تنها برای مردم شهرستان بلکه کل استان و کشور در تامین نیازهای غذایی و محصولات استراتژیک کشاورزی و گامی بزرگ در کشاورزی نوین در کشور و کاهش واردات و خودکفایی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مغان بدون رود ارس زنده نیست و در طول سالهای ۹۲ و ۹۳ حقابه مغان در سایه سهل انگاری وکم تدبیری مسئولین وقت استانی، در بالا دست رود به یغما رفته بود که با پیگیری شبانه روزی اینجانب، ۲۱۴ میلیون مترمکعب آن اعاده گردیده و برای بازپس گیری کامل آن تلاش‌های بی وقفه و خستگی ناپذیر همچنان ادامه دارد.

پورحسین، گفت: راه اندازی دوباره و به‌سازی فرودگاه پارس آباد با پیگیری های انجام یافته و تخصیص اعتبار و تامین مالی کامل با ناوگان جدید هوایی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت و پیگیری ها برای رونق آن تا آخرین لحظات مسئولیت همچنان ادامه می‌یابد.

شکور پورحسین شقلان در نطق میان دستور

 

وی افزود: بیمارستان شهداء با وجود شرایط مالی دولت چند ماه اخیر با تامین مالی کامل به بهره برداری رسیده است و تلاش‌های زیادی در تامین نیروی انسانی و تعیین چارت جدا بعد از ابطال شرط معوض بودن با بیمارستان امام بعمل آمد که در دوم آذر ماه هزار و سیصد و نود و هشت به تایید نهایی هیت امناء وزارت بهداشت رسید. و تجهیزات MRI و CT خریداری شده و در مرحله تحویل است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت:  در حوزه تقسیمات کشوری مفتخرم اعلام نمایم که علیرغم ابلاغ موکد دولت محترم در خصوص برنامه های توسعه مبنی بر ممنوعیت هرگونه بسط و گسترش بدنه دولت و به تبع آن ممنوعیت ایجاد شهرستان بوده که توانستیم آرزوی بحق چندین نسلی مردم اصلاندوز در تبدیل سطح این شهرستان از بخشداری به فرمانداری تحقق بخشیم، پرودگار متعال را سپاس میگویم این بنده ناچیز خود را در مقابل موکلینش شرمسار ننمود و از خزانه خود بذل عنایت فرمود.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه راه و شهر سازی وبحث جاده های مواصلاتی با خرسندی مضاعف اعلام می نمایم شهرستان پارس آباد از این دوره مجلس به بعد جزو معدود شهر ستان‌های هم رتبه خود است که به سه نوع امکان حمل نقل جاده ای، ریلی و هوایی مجهز شده، در این راستا لازم به توضیح است فرودگاه افتتاح وبالفعل شد در خصوص جاده پارس آباد، مشکین و بیله سوار با پیگیری های دو سال اول و گنجاندن ردیف اعتباری در بودجه سنواتی سال گذشته ۲۰ کیلومتر و در سال جاری ۵۰ کیلومتر آن با نشر آگهی مناقصه تحت پوشش ۴ بانده شدن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بزرگترین و اصلی ترین فلسفه توجیهی راه اهن پارس آباد و بیله سوار اتصال راه آهن ایران به آذربایجان و تعریف آن بعنوان کریدور شرق به غرب است با توجه به غفلت وبی توجهی مسئولان وقت در ادوار ماضی وکثرت نفوذ و زور اداری استان‌های شمالی کشور این پروژه از مسیر اصلی خود منحرف و با هزینه های گزاف به مسیر آستارا منجیل لوشان تغییر مسیر یافته و همین مساله سختی گنجاندن ردیف اعتباری آنرا در بودجه سنواتی چند برابر کرده بود که خوشبختانه نهایتا با اصرار و ابرام بیشتر پارسال برای این پروژه ردیف اعتباری مطالعاتی ایجاد شد و این خبر خوش را نوید می‌دهم که فاز یک مطالعاتی آن به اتمام رسیده و پروژه با جدیت تا حصول نتیجه ادامه می‌یابد.

پور حسین خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک با پی گیری های بعمل آمده موافقت تبدیل واحد گمرک بیله سوار به اداره کل گمرک در دست اقدام واین گمرگ در حال حاضر بصورت شبانه روزی فعالیت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: منطقه آزاد تجاری مغان در طول خدمتگذاری این حقیر در کسوت امین شما دو بار در مجلس طرح و تصویب شد. و الان به علت ایرادگیری شورای نگهبان در دستور کار مجلس قرار دارد. ان شاءالله با رفع ایرادات مورد تایید قطعی شورای محترم نگهبان قرار می‌گیرد.

وی، گفت: بسیار خوشحال و مفتخرم که مژدگانی ویژه خدمت ولی نعمتان خود عرض کنم که پس از پیگیری های جدی مجوز و موافقت طرح تاسیس شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان اخذ گردید که به نوبه خود تحول شگرفی را در توسعه صنعت، اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم به وجود می‌آورد.    

نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درخصوص حل مشکلات عشایر مغان خدمت با سعادتتان عارضم که مسئله واگذاری سه هکتار به عشایر با پیگیری مجدانه موضوع الان در کمیسیون لوایح دولت در حال رسیدگی است. با توجه به قول رئیس محترم جمهور در سفر به استان اردبیل انتظار داریم به قید فوریت تعیین تکلیف شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در مورد رفع اختلافات و تداخلات با وجود تهیه کروکی مورد تایید اداره ثبت و امور اراضی جهاد کشاورزی و دستور صریح روسای سازمان های ذیربط مبنی بر تخصیص 6 هزار و 133 هکتار اراضی خارج از سند ثبتی شرکت پارس و تعلق آن به عشایر خالصه کار با سابقه مالکیت چندصد ساله انتظار داریم توافقات حاکمیتی و دولتی عملیاتی و اجرایی شود.

پورحسین، ادامه داد: در مورد ابهامات مطروحه در نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان بنا به امانتی که ملت در اختیار بنده گذاشته، پیگیری ها به طور کامل انجام شده و مردم انتظار دارند مراجع نظارتی هرچه سریعتر نتایج رسیدگی خود را به صورت کاملا علنی و آشکار به سمع و نظر آنان به عنوان صاحبان اصلی این خاک برسانند.

نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مغان با وجود پتانسیل تامین مواد غذائی در خاورمیانه از نبود سیاستگذاری مدون در بخش کشاورزی و ساماندهی الگوی کشت و تضمین خرید محصولات را از وزارت کشاورزی می طلبد، و موضوع مهم دیگر خروج مواد خام کشاورزی و دامپروری نبود و یا کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی و حوزه های وابسته به آن است از فعالین حوزه سرمایه گذاری صنایع تبدیلی تقاضای نگاه ویژه جهت بسیج سرمایه به حوزه مغان را دارم که مغان این را در طول تاریخ، اثبات کرده خاک مقدسی دارد که برکت هزار برابر عطا می‌نماید ، مطمئنا با کمی مطالعه پی به پتانسیل عظیم منطقه خواهید برد آورده هایتان را برکت خواهد داد ما منتظر حضور شما سرمایه گذاران حوزه مواد غذایی در منطقه هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet