هدر موبایل
1398/11/02 14:15:42
سرویس سیاسی
گلمرادی:

قانون شفاف‌سازی منابع مالی تبلیغات کاندیداها قابل تکامل در دوره‌های آتی مجلس است

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی به سلامت انتخابات و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها کمک می‌کند.
قانون شفاف‌سازی منابع مالی تبلیغات کاندیداها قابل تکامل در دوره‌های آتی مجلس است عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی به سلامت انتخابات و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها کمک می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106716773544.jpg قانون,شفاف‌سازی,منابع,مالی,تبلیغات,کاندیداها,قابل,تکامل,در,دوره‌های,آتی,مجلس,است Icana

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت تدوین قانونی تحت عنوان شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی را ضروری دانست و گفت: جای چنین قانونی در کشور خالی بود و حتی اگر ایراداتی به آن وارد باشد لازم است در مقطعی نگارش شود تا بعد از عملیاتی شدن آن، بتوان ایرادات را پیدا و اصلاح کرد.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مجلس با جدیت موضوع شفاف سازی منابع مالی تبلیغات کاندیداها را در دستورکار خود قرار داده است، عنوان کرد: در مجموع این طرح بسیار مناسب است و در هر صورت باید تکلیف فعالیت های کاندیداها روشن می شد تا مردم نیز در جریان امور مالی آنها قرار گیرند تا بر اساس اصول و فرایندی شفاف و موجه انتخابات به انجام برسد.

وی در ادامه قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی را علمیاتی دانست و افزود: اگر واقعا کاندیداها به موادی که در مصوبه مجلس مد نظر است عمل کرده و کنترل و نظارت لازم نیز روی آن صورت گیرد، می توان علیرغم جلوگیری از ریخت و پاش های بی جهت، از سوءاستفاده ها نیز جلوگیری کرد که در نهایت به سلامت انتخابات نیز کمک می کند و می توانیم مطمئن باشیم معیار شایستگی نیز در آن لحاظ شده است.

گلمرادی در ادامه با بیان اینکه برای هر فعالیتی به خصوص در حوزه مالی باید امکان نظارت گذاشته شود، عنوان کرد: به هر حال بی قانونی بسیار بدتر از قانون ایراد دار است و این قانون علیرغم اینکه ممکن است با اشکالاتی مواجه باشد باید نگارش شود و در آینده ایرادات آن برطرف شود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این قانون تجربه اولیه است و باید در طول زمان پخته شده و ضعف های آن شناسایی شود و در دوره بعدی مجلس مورد اصلاح قرار گیرد تا به تکامل برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet