خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/01 11:22:48
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه با اشاره به تحولات اخیر روسیه:

پوتین برای تغییرات سیاسی، با مقابله بین‌المللی روبه‌رو خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم روسیه باید در مورد تحولات کشور خود تصمیم بگیرند، گفت: سازوکار قدرت در روسیه تحت تاثیر رقابت هژمونیک است و پوتین قطعا برای این تغییرات با مقابله بین‌المللی روبه‌رو می‌شود.
پوتین برای تغییرات سیاسی، با مقابله بین‌المللی روبه‌رو خواهد شد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم روسیه باید در مورد تحولات کشور خود تصمیم بگیرند، گفت: سازوکار قدرت در روسیه تحت تاثیر رقابت هژمونیک است و پوتین قطعا برای این تغییرات با مقابله بین‌المللی روبه‌رو می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108735510763.jpg پوتین,برای,تغییرات,سیاسی،,با,مقابله,بین‌المللی,روبه‌رو,خواهد,شد Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تحولات اخیر روسیه و اظهارات پوتین درباره لزوم تغییراتی در قانون اساسی این کشور، گفت: ساز و کار قدرت در روسیه تحت تاثیر رقابت هژمونیک است. پوتین به عنوان کسی که در اوج بحران‌های اقتصادی در روسیه صاحب قدرت شد توانست بسیاری از مشکلات اقتصادی این کشور را حل و شاخص‌های ابرقدرتی خود را احیاء کرد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پوتین با این پیشینه به دنبال تعریف شرایط جدید برای خودش است تا بتواند نقش بیشتری در سیاست‌‌های کل دنیا داشته باشد.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: ایران یا هر کشوری دیگری نباید در این خصوص دخالت کنند، مردم روسیه باید در مورد تغییرات و تحولات روسیه تصمیم بگیرند زیرا هر اتفاقی که به تازگی در حال رخ دادن است می‌تواند تحت تاثیر جایگاه رقابتی روسیه در دنیای هژمونی امروزی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مردمان روسی کسانی هستند که حداقل پنج تا شش دهه تجربه جنگ‌های سرد و گرم را داشتند. به طور طبیعی هم ادبیات ریشه‌داری در روسیه وجود دارد برای اینکه اعاده دموکراسی را در این کشور مستثنی کند. قاعده دموکراسی این است که برای حکومت افراد زمان، موضوع و تجزیه قدرت تعریف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پوتین برای مدتی در قالب دورانی کردن حکومت خود، این تحولات را انجام داد و در حال حاضر با تغییر قانون اساسی مجدد به دنبال این مسائل است. واقعیت این است که پوتین برای تغییرات اقتدارطلبانه حتما با نوعی مقابله بین‌المللی روبه رو خواهد بود. کشورهای غربی نیز از این شرایط به عنوان یک دام علیه وی استفاده خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet