وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/10/30 10:18:21
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد

لزوم تشکیل دولت در لبنان برای پایان ناآرامی ها

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بر لزوم تشکیل دولت در لبنان در سریع ترین زمان ممکن، برای پایان دادن به ناآرامی ها تاکید کرد.
لزوم تشکیل دولت در لبنان برای پایان ناآرامی ها عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بر لزوم تشکیل دولت در لبنان در سریع ترین زمان ممکن، برای پایان دادن به ناآرامی ها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg لزوم,تشکیل,دولت,در,لبنان,برای,پایان,ناآرامی,ها Icana

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به تحولات لبنان در روزهای اخیر و لزوم تشکیل دولت در این کشور گفت: لبنان دارای جایگاه بسیار مهمی در افکار عمومی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی می باشد با توجه به این جایگاه، روابط  میان مردم و مسئولان دو کشور از گذشته  خوب و دارای اشتراکات فراوان بوده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحولات سیاسی در لبنان همواره در سطح منطقه‌ای و جهانی تاثیرگذار بوده و نمی توان نقش و جایگاه لبنان را در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی کتمان کرد، بلکه باید مقاومت یک کشور مستقل را در برابر ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی، طی سال‌های گذشته مورد تحسین قرار داد.

وی افزود: از دیرباز کشورهای سلطه گر جهانی به ویژه آمریکا درصدد برهم زدن نظم در لبنان بوده تا با از میان بردن اتحاد میان تمام گروه های لبنانی، مقاومت مقدس این کشور را در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی های رژیم صهیونیستی تضعیف کرده و جایگاه این رژیم کودک کش را در منطقه تقویت کند که خوشبختانه با اتحادی که میان مردم و مسئولان لبنانی وجود دارد، نقشه شوم آمریکا نقش بر آب شده است.

نا آرامی های لبنان از خارج هدایت می شود

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: ناآرامی های چند روز اخیر در لبنان که توسط کشورهای خارجی هدایت می شود، بیشتر به اختلافات دامن زده و باعث ایجاد هرج و مرج در این کشور می شود که باید مردم و مسئولان لبنانی هشیار بوده و با ایجاد اتحاد و همدلی میان یک دیگر در بهبود شرایط لبنان با یک دیگر همراه شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از لازمه های ایجاد آرامش در فضای سیاسی لبنان، تشکیل سریع دولت بوده و نخست وزیر جدید این کشور باید با رایزنی میان تمام گروه های لبنانی، دولتی قدرتمند در جهت رفاه مردم لبنان و حفظ جایگاه مقاومت در این کشور تشکیل دهد که به طور قطع جمهوری اسلامی از این اقدام حمایت می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet