هدر موبایل
1388/07/30 15:06:00
سرویس فرهنگی
نماینده مشهد در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

اطلاع رسانی حرفه ای در ایران نوپاست

**نماینده مشهد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در بازدید از غرفه این خبرگزاری در شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات کشور گفت: کار اطلاع رسانی در کشور نوپا ست.

 

سید امیر حسین قاضی زاده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه چقدر رسالت رسانه  توسط رسانه ها درک شده، افزود: مراحل تولید یک پیام سالم استفاده از ابزار مناسب برای معرفی و رساندن پیام به جامعه، همچنین باز کنترل و سیستم ارزیابی و رصد کردن آثار این پیام و نقشی که در افکار یا رفتارعمومی ایجاد می کند و نیز رفع مشکلات است.

قاضی زاده تصریح کرد: این 4 مرحله را بصورت کامل در تمام رسانه ها نمی بینیم. برخی پیام سالم تولید می کنند اما توان ارائه آن را به جامعه ندارند و برخی نیز با اینکه مخاطب خوبی دارند و در قالب های هنری قدرتمند هستند، پیام سالم تولید نمی کنند و نگاهی پوپولیستی دارند و بیشتر بر اساس ذائقه ها حرکت می کنند تا مشتری هایشان را حفظ کنند و توسط مشتری هایشان هدایت می شوند.

وی گفت: رصد کردن افکار عمومی را در کشور نمی بینیم و اصلاح رفتار نیز دیده نمی شوند .وقتی شاکله ذهنی مجموعه ای شکل می گیرد بر همان اساس نیز حرکت می کنند. شاید این تکثر در مجموع لازم باشد که حرفها ، ادبیات و پیام های مختلف گفته شود ولی با توجه به اینکه ارتباط مردم با رسانه ها یکسویه و محدود است و معمولا از یک رسانه استفاده می کنند، این باعث می شود شاکله ذهن مخاطبان شان مبتنی بر فضای خاصی شکل بگیرد و تقریبا از سایر پیام ها و مطالبی که موجود است بی خبر بمانند و یک نوع قرنطینه سازی فکر در جامعه کم کم شکل گیرد که آثار این قرنطینه سازی را در انتخابات دیدیم .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه از چند سایت و روزنامه شهر مشهد نیز بازدید کردم ادامه داد: مشهد شهر فرهنگی است و مطبوعات این شهر نسبت به بقیه شهرستان ها قوی تر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet