هدر موبایل
1398/10/30 17:01:04
سرویس استان ها
امروز برگزار شد:

تلاش برای رفع نگرانی مردم روستاهای تکاب در پی مشکلات ناشی از فعالیت‌های معدنی

نماینده مردم تکاب در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترکی را با حضور مسئولان مربوطه برای رفع نگرانی مردم روستاهای تکاب در خصوص مشکلات ناشی از فعالیت معادن این منطقه برگزار کرد.
تلاش برای رفع نگرانی مردم روستاهای تکاب در پی مشکلات ناشی از فعالیت‌های معدنی نماینده مردم تکاب در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترکی را با حضور مسئولان مربوطه برای رفع نگرانی مردم روستاهای تکاب در خصوص مشکلات ناشی از فعالیت معادن این منطقه برگزار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907105468290676.jpg تلاش,برای,رفع,نگرانی,مردم,روستاهای,تکاب,در,پی,مشکلات,ناشی,از,فعالیت‌های,معدنی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه 30دی ماه) نشست مشترکی را با سجادی معاون پارلمانی و حقوقی شرکت ایمیدرو، جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید و مقدمعلی معاون فنی و معدنی و نمایندگانی از روستاهای این مناطق به منظور رفع نگرانی‌های مردم روستاهای این منطقه پیرامون مشکلات ناشی از فعالیت‌های معدنی برگزار کرد.

همایون هاشمی در تشریح جزییات برگزاری این نشست گفت: منطقه تکاب از نظر ظرفیت معدنی در زمره مناطق ویژه قرار داشته و با همین عنوان نیز یک منطقه ویژه اقتصادی با رویکرد معادن طلا، جواهرات و سنگ دارد که در صحن مجلس به ثبت رسیده و چنانچه شورای نگهبان آن را تایید کند، به قانون تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه معدن وجود دارد، ادامه داد: بارها همشهریانم و مردم ساکن اطراف حوزه انتخابیه‌ام شکایاتی را درخصوص فعالیت معادن مطرح کردند، به همین دلیل نشست امروز با حضور مسئولان شرکت‌های ایمیدرو و تهیه و تولید و نمایندگانی از دو روستای این منطقه برگزار شد تا در پی آن نگرانی‌های مشترکی که در این حوزه وجود دارد، رفع شود، بنابراین قرار شد در اسرع وقت در این زمینه مستنداتی ارائه شده تا به این موضوع رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: آنچه در این حوزه حائز اهمیت بوده، توسعه همراه با توجه به مردم و ظرفیت‌های اجتماعی است، چرا که توسعه بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌های اجتماعی بدون نتیجه و آسیب‌رسان خواهد بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در این منطقه دو کارخانه طلای معظم داریم که در خاورمیانه بی‌نظیر هستند، همچنین معادن متعدد سنگ وجود دارد و روزانه بالغ بر 400 کامیون سنگ از تکاب خارج می‌شود، اما متاسفانه این امر نتوانسته موجب توسعه هماهنگ و یکپارچه شود و هنوز در سطح دسترسی‌ از طریق جاده‌ها با مشکلات اساسی مواجه هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: البته یکسری مصوبات خوبی در مجلس ایجاد شد، کما اینکه برای امسال و سال آینده برای تکمیل جاده تکاب- شاهین دژ مبلغ 120 میلیارد تومان بودجه تعیین شد. همچنین برای جاده دندی از محل معادن 50 میلیارد تومان دریافت کردیم، ضمن اینکه بودجه‌ای نیز به تکمیل جاده تکاب- بیجار تخصیص داده شد که بخشی از آن انجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی یکی از مواردی بود که از سالیان گذشته آرزوی تحقق آن را داشتم که در نتیجه مصوب شد و اگر بتوان با مشارکت شرکت ایمیدرو، سازوکاری را برای آن فراهم کرده و نگرانی مردم این منطقه در پی مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت های معدنی را نیز برطرف کرد، گامی مثبت برداشته‌ایم.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا خردادماه برای تحقق این مهم تلاش خواهد کرد، تاکید کرد: شرکت‌های ایمیدرو و تهیه و تولید نیز قول‌هایی در این خصوص دادند و قرار شد نمایندگانی از این شرکت‌ها و از مردم روستاهای این منطقه جلسات مشترکی را برگزار کرده تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی در این زمینه دست پیدا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet