آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/11/01 10:54:41
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

خواسته آمریکا حفظ فضای بحرانی در عراق است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به تحولات عراق معتقد است که خواسته آمریکا در عراق حفظ فضای بحرانی در این کشور است.
خواسته آمریکا حفظ فضای بحرانی در عراق است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به تحولات عراق معتقد است که خواسته آمریکا در عراق حفظ فضای بحرانی در این کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106115517876.jpg خواسته,آمریکا,حفظ,فضای,بحرانی,در,عراق,است Icana

سیدجواد حسینی‌کیا  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تحولات عراق در روزهای اخیر و لزوم تشکیل دولت در این کشور گفت: یکی از معادلات مهم و استراتژیکی آمریکا در منطقه خاورمیانه، ایجاد تنش و التهاب در فضای سیاسی کشورهای مخالف با سیاست های استکباری خویش است که نمونه بارز آن را در عراق می توان مشاهده کرد و علاوه بر آن، به دنبال حفظ فضای بحرانی در این کشور می باشد تا بتواند حضور خود را در این کشور محکم کند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این خصوص باید مسئولان و ملت عراق هشیار بوده و با استفاده از موج استکبار ستیزی به وجود آمده در ملت عراق، اجازه نقش آفرینی آمریکا را در کشور خویش نداده و بر آتش خشم خود بر علیه اقدامات خصمانه ایالات متحده  علیه ملت عراق افزایش دهند.

وی افزود: نقش مراجع تقلید به ویژه آیت الله سیستانی در ایجاد موج خشم و نفرت علیه آمریکا بسیار پر رنگ بوده و مسئولان عراقی با استفاده از از این موج و پشتوانه مردمی ایجاد شده و همچنین تصمیم سرنوشت ساز مجلس این کشور در خصوص خروج نظامیان آمریکایی از عراق، می توانند برای همیشه از شر دشمن آمریکایی خلاص شوند و فضای متلهب سیاسی این کشور را تا حدودی به آرامش برسانند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اختلافات جزیی و سلیقه ای نباید باعث شود که ملت عراق به دلیل عدم تشکیل دولت متضرر شود؛ چراکه با نبود دولت، چرخ حرکت این کشور از حرکت ایستاده و باید با ایجاد همدلی و اتحاد در اسرع وقت، دولت  برای بهبود بخشیدن به اوضاع داخلی عراق تشکیل شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet