خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/01 10:59:57
سرویس سیاسی
زاهدی:

آدرس غلط ندهید؛ هیچکس دنبال قطع رابطه با دنیا نیست

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هیچ فردی در کشور به دنبال قطع رابطه با کشورهای دنیا نیست و نباید آدرس غلط داد.
آدرس غلط ندهید؛ هیچکس دنبال قطع رابطه با دنیا نیست رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هیچ فردی در کشور به دنبال قطع رابطه با کشورهای دنیا نیست و نباید آدرس غلط داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg آدرس,غلط,ندهید؛,هیچکس,دنبال,قطع,رابطه,با,دنیا,نیست Icana

محمد مهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور، اظهار داشت: چندی پیش رئیس جمهور در پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی گفت، من بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم، اگر اقتصاددانی بلد است که تمام روابط خارجی خراب باشد اما اقتصاد مملکت هیچ دست نخورد به ما هم بگوید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این سخنان همسو با سخنان رهبر انقلاب نیست، چراکه بارها رهبری راه عبور از مشکلات کشور را اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان تولید داخل دانسته‌اند، از سوی دیگر بر روابط موثر با سایر کشورها با در نظر گرفتن مصالح و اقتدار کشور هم تاکید داشته‌اند.

وی افزود: به نظر می رسد رئیس جمهور یا دچار اشتباه برداشت از سخنان رهبر معظم انقلاب و سایر دلسوزان نظام شده یا به ملت ایران آدرس غلط می‌دهد. هیچ کس در این کشور تاکنون از قطع ارتباط با سایر کشورها سخن نگفته و ادعایی مبنی بر پیشبرد همه امور اقتصادی تنها در داخل کشور نداشته است.

زاهدی ادامه داد: آنچه که در نظام مطرح است و بارها توسط رهبر فرزانه انقلاب و دلسوزان نظام بیان شده، بالا بردن میزان صادرات در کشور است، افزایش میزان صادرات می‌‍تواند در حوزه‌های مختلف همچون صنایع دانش بنیان، توجه به منابع خدادادی همچون معادن، دریاها و... انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از اموری که در تحقق اهداف اقتصادی موثر است، توجه ویژه به بالا بردن ظرفیت صنعت گردشگری در کشور است که تنها به واسطه رابطه با خارج از کشور به دست می آید.

وی افزود: متاسفانه رئیس جمهور با بیان این سخنان سعی دارد به جامعه القا کند که برخی در کشور به دنبال قطع رابطه با خارج از کشور هستند در صورتی که چنین نیست و تنها آدرس غلط دادن توسط رئیس جمهور به مردم است.

زاهدی اظهار داشت: این سخنان تنها نشان دهنده فهم نادرست رئیس جمهور نسبت به راهبردهای اقتصادی است که رهبر انقلاب، دلسوزان نظام  و افرادی که علم به ساختارهای اقتصاد بین الملل را دارند، مطرح می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شائبه دیگری که در ارتباط با سخنان اخیر رئیس جمهور مطرح می‌شود، استفاده از این سخنان برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات پیش روی مجلس است و با دادن آدرس‌های اشتباه سعی در انحراف افکار عمومی دارد. امیدواریم رئیس جمهور در سخنان خود تجدید نظر کرده و یا نسبت به اصلاح آن ها اقدام کند.

زاهدی گفت: واضح است که برخی، وابستگی به خارج از کشور را تنها راهکار پیشرفت اقتصاد کشور می‌دانند البته رئیس جمهور با مطرح کردن این گونه سخنان سعی در ایجاد فضای انتخاباتی و انحراف افکار عمومی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet