پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/01 14:13:43
سرویس سیاسی
ابطحی:

برنامه ایران برای خروج از پروتکل الحاقی و NPT جدی و تصمیم کل نظام است

عضو فراکسیون ولایی مجلس با انتقاد از بی تعهدی غرب در قبال ایران تاکید کرد که هشدارهای ایران برای خروج از پروتکل الحاقی و ان پی تی جدی است.
برنامه ایران برای خروج از پروتکل الحاقی و NPT جدی و تصمیم کل نظام است عضو فراکسیون ولایی مجلس با انتقاد از بی تعهدی غرب در قبال ایران تاکید کرد که هشدارهای ایران برای خروج از پروتکل الحاقی و ان پی تی جدی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg برنامه,ایران,برای,خروج,از,پروتکل,الحاقی,و,NPT,جدی,و,تصمیم,کل,نظام,است Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران تا امروز به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی‌های اروپا و آمریکا کوتاه آمده است، گفت: با وجود اینکه طرف های مذاکره کننده اروپایی و آمریکا در توافقنامه برجام بارها تعهدات خود را زیر پا گذاشتند اما ایران همچنان به مقررات پایبند بود و بدون کوچکترین تخطی زیر نظر آژانس به فعالیت های خود ادامه داده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بی‌تعهدی و بدقولی اروپا و آمریکا در قبال ایران افزود: این نخستین بار نیست که ایران با رفتارهای خلاف عرف بین المللی غرب و آمریکا روبرو می شود، نگاهی به تاریخ معاصر نشان می‌دهد که ایران بارها و بارها شاهد کارشکنی ‌های ظالمانه آنها ضد ملت ایران بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران با وجود همه بی تعهدی غرب، در موضوع هسته ای بار دیگر پای میز مذاکره نشست افزود: با وجود اعتماد مجدد جمهوری اسلامی ایران در توافقنامه برجام اما شاهدیم که غرب و آمریکا نه تنها به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده بلکه فشارهای بیشتری برای عقب نشینی از حقوق مسلم خود بر ایران وارد می کنند.

ابطحی با بیان اینکه عضویت در ان پی تی و پذیرش پروتکل الحاقی با هدف استفاده دولت‌های عضو از امکانات آژانس و کشورهای دیگر برای ارتقای فناوری هسته ای است گفت: با وجود چنین قاعده ای اما شرایط به گونه ای است که عضویت در این مراکز به ضرر ایران تمام شده به طوریکه با وجود پایبندی ایران به تمامی تعهدات اما آنهابا ابزارهای مختلف در تلاش هستند تا توان اقتصادی و علمی ما را هدف قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ان پی تی به صورت یک طرفه سودی برای ایران ندارد تصریح کرد: وقتی عضویت در ان پی تی و پذیرش پروتکل الحاقی ضررهایی را متوجه ایران می کند چه نیازی است که ایران بخواهد دراین قرارداد باقی بماند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن موضع ریاست مجلس در کاهش همکاری با آژانس در صورت ادامه فشار اروپاییها، تاکید کرد: ریاست مجلس در نطق پیش از دستور خود در هفته جاری موضع کل نظام را اعلام کردند که تصمیمی جدی است و ما در این زمینه طرحی را آماده کرده ایم تا ابتدا از اجرای داوطلبانه الحاقیه ان پی تی و سپس از NPT خارج شویم. اروپایی ها باید این اخطار را جدی بگیرند زیرا ملت ایران هم مطالباتی دارند که باید به آنها توجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet