پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/01 13:36:12
سرویس صحن
حمزه در نطق میان دستور:

امروز باید حداکثر قدرت را در دنیا داشته باشیم

تشییع جنازه پر شکوه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در عراق و ایران نشان داد که آزادگان عالم در قلب و جان مردم جای دارند. کدام نظامی را در عالم می‌توان پیدا کرد که چنین جایگاه عظیمی در نزد مردم داشته باشد.
امروز باید حداکثر قدرت را در دنیا داشته باشیم تشییع جنازه پر شکوه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در عراق و ایران نشان داد که آزادگان عالم در قلب و جان مردم جای دارند. کدام نظامی را در عالم می‌توان پیدا کرد که چنین جایگاه عظیمی در نزد مردم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100772615599.jpg امروز,باید,حداکثر,قدرت,را,در,دنیا,داشته,باشیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، احمد حمزه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، اول بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تسلیت ایام فاطمیه، جان باختن مسافران هواپیمایی اوکراین، گفت: تعدادی از هم‌وطنان کرمانی در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی دار فانی را وداع گفتند ضمن عرض تسلیت از مقام معظم رهبری درخواست دارم آنها را همانند جان‌باختگان حادثه هوایی در زمره شهدا قرار دهند.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا در جنایتی هولناک و با نقض همه قوانین بین‌الملل حاج قاسم سلیمانی عزیز را به بهانه واهی پیشگیری از جنگ و کشته شدن آمریکایی‌ها به شهادت رساند. حاج قاسم عزیز این شهادت مبارکت باد زیرا جز این برای تو که عمری را در مجاهدت گذراندی سزاوار نبود.

وی تصریح کرد: سردار عزیز نباید با گلوله یا ترکشی ناشناس و نامعلوم به شهادت می‌رسید، وی بایدهمانگونه که خود می‌خواست تمام ذرات جسمش درگیر شهادت می‌شد و باید به دست شقی‌ترین انسان‌ها به شهادت می‌رسید که همه آزادگان عالم برایش بسوزند.

حمزه یادآور شد: بنا بر فرموده رهبر عزیز، سردار سلیمانی جهادی بزرگ نمود و حق تعالی شهادتی عظیم و بزرگ را نسیبش کرد. تشییع جنازه پر شکوه این سردار گرامی در عراق و ایران نشان داد که آزادگان عالم در قلب و جان مردم جای دارند. کدام نظامی را در عالم می‌توان پیدا کرد که چنین جایگاه عظیمی در نزد مردم داشته باشد. شهادت وی را به خانواده، رهبری معظم، ملت بزرگ ایران و همه هم رزمان ایشان تبریک و تسلیت می‌گوییم.

وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: شهید قاسم سلیمانی خطرناک‌تر از حاج قاسم است و این را خواهی دید. همچنین اگر حمله پیش‌دستانه را در قوانین بین‌الملل مجاز می‌دانید آیا سفارتخانه‌های شما در منطقه دیگر امن خواهند بود؟ سفارت‌خانه‌های پیرامون ما محل توطئه  قتل و کشتار مردم بی‌گناه است آیا ما مجاز به انهدام آنها هستیم؟

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا مراکز و پایگاه‌های نظامی، کشتی‌های جنگی شما در منطقه برای خیرخواهی مستقر شده‌اند یا برای ضربه و لطمه به ملت‌ها و تامین منافع نابحق آمریکایی‌ها؟ آیا ما را مجاز می‌دانید تا در حملات پیشگیرانه همه آنها را منهدم کنیم؟

وی تصریح کرد: آیا شما که هواپیمای غیرنظامی ما را هدف قرار می‌دهید و هم وطنان عزیز را به خاک و خون می‌کشید نمی‌دانید روزانه ده‌ها فروند هواپیمای مسافری آمریکایی از مرزهای مجاور ایران عبور می‌کند و بعضا فرمانده‌هان تروریستی شما را جابه‌جا می‌کند، آیا ما مجاز به ساقط نمودن آنها هستیم؟

حمزه یادآور شد: مسئولان عالی رتبه نظامی اسلامی این رفتارها نشان می‌دهد ما حداکثر قدرت را در دنیا امروز باید داشته باشیم تا مردم را از این رفتارهای ددمنشانه محفوظ بداریم. اگر امروز از جنگ افزارهای هسته‌ای برخوردار بودیم قطعا شاهد چنین رفتار سبوعانه‌ای از سوی ترامپ، این خوک کثیف نبودیم لذا پیشنهاد می‌کنم حال که اروپا هم از تعهدات خود سر باز زده هر چه سریعتر از NPT خارج و انفجارهای شکاف هسته‌ای و جوش هسته‌ای را انجام دهیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باید به دنیا اعلام نماییم که به باشگاه‌ قدرت هسته‌ای پیوستیم، قطعا این امر برای ملت ایران مصونیت آفرین است. همچنین ساخت موشک با بُرد بلند و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را باید در دستور قرار دهیم زیرا این حق طبیعی ما است و نباید از آن چشم پوشی کنیم.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی خطاب به سردار سلامی، گفت: نمایندگان مجلس و همه ملت ایران از شما و همه دلاوران سپاه سرافراز بابت سیلی محکم به قاتلین سپهبد شهید سلیمانی نهایت تقدیر و تشکر می‌کنیم. سپاه هیمنه پوشالی آمریکا را فرو ریخت اما این کافی نیست.

وی تصریح کرد: حاج قاسم قلب و روح ملت مبارز عالم و به ویژه کرمانیان بود. همه ما مردم کرمان سرباز تحت امر حضرت عالی برای گرفتن انتقام حاج قاسم عزیز هستیم، اگر همه ما هم شهید شویم ابایی نداریم اگرچه می‌دانیم مجاهدان فی سبیل الله در اقصی نقاط عالم در پی انتقام سخت هستند اما به نیابت از 3 میلیون مردم کرمان برای هر کسی که ترامپ ملعون را در هر زمان و مکانی از دنیا به قتل برساند، 3 میلیون دلار جایزه تقدیم خواهیم نمود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم یادآور شد: ما کُشتن ترامپ و همه کسانی که در شهادت حاج قاسم عزیز نقش داشتند را حق خود می‌دانیم. رفته سردار نفس تازه کند برگردد/ چون ظهور گل نرگس بخدا نزدیک است.

حمزه در ادامه خطاب به وزیر صمت و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، گفت: فصل کشت و کار در مناطق جنوبی است اما متاسفانه کمبود کود مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده است لذا خواهشمندیم نسبت به رفع آنها اقدام کنید. همچنین قیمت خیار سبز که از کشت‌های اصلی در جنوب کرمان است علی رغم هزینه‌های بالای تولید، بسیار کاهش یافته است حتی به کیلویی 300 تومان رسیده است. کشاورزان مظلوم جنوب کرمان نیازمند رسیدگی و بهبود بازار و صادرات محصولات خود هستند.

وی افزود: سیل اخیر جنوب کشور مزارع کشاورزی به ویژه در شهرستان‌های رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان را دچار خسارت کرده که باید مورد توجه قرار گیرد. اداره کل منابع طبیعی جنوب و اداره کل تعاون روستایی جنوب کرمان نیز مدت‌هاست که با سرپرست اداره می‌شوند، این امر خسارت را به همراه داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر کشور، یادآور شد: سند توسعه مناطق محروم جنوب کرمان را باید دستور دهید تا مانند سایر مناطق محروم در اولویت قرار گیرد. در سیل اخیر جنوب منطقه جنوب کرمان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است لذا ضمن نیازمند توجه نسبت به جبران خسارت اقدام کنید.

حمزه خطاب به وزیر نیرو گفت: در فصل کشاورزی جنوب حداقل 50 درصد مردم چاه‌های فرم شماره1 دارند و در این شرایط بداقتصادی سوخت خود را از بازار قاچاق سوخت تهیه می‌کنند. این ظلم بزرگی است لطفا دستور فرمایید سوخت آنها که تازه تعیین تکلیف شده، تامین شود.

وی وزیر صنعت، معدن و تجارت را مورد خطاب قرار داد و تصریح کرد: حسب مذاکره حضوری، سریعا کاهش نرخ عوارض معادن را اعلام کنید تا شاهد بیکاری کارگران معادن نباشیم. معدن تیتانیوم کهنوج را هر چه سریعتر تعیین تکلیف و به بخش خصوصی که حاضر به سرمایه‌گذاری است، واگذار کنید.

وی افزود: وزیر ارتباطات نسبت به وضعیت اینترنت و آنتن دهی جنوب کرمان مساعدت کند. همچنین امیدواریم سفر استاندار کرمان به مناطق محروم جنوب استان موجب تسریع در رفع مشکلات مردم مظلوم این مناطق شود. استاندار کرمان باید نسبت به فاقد بخشدار بودن سه بخش از سه شهرستان استان توجه و موضوع را بررسی کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از شورای نگهبان به جهت جلوگیری از ورود افراد با روابط ناسالم اقتصادی به مجلس، خاطرنشان کرد: با این حال لازم است در مورد منتقدین سیاسی با مماشات بیشتر و با شرح صدر بالا برخورد شود. ما به انتخاب صحیح مردم ایمان داریم، مردم دیدگاه سیاسی بالایی دارند. قطعا نبرد سیاسی منتقدان سالم خطری برای کشور ندارد و نشانه مردم سالاری دینی و صبر و تحمل نظام خواهد بود./

پایان پیام

 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet