هدر موبایل
1398/11/01 13:00:39
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم نظارت بر وضعیت نابسامان تولید فیلم‌های شبکه خانگی. همچنین تذکر به ریاست جمهوری: لزوم حمایت از صدا و سیما و عدم فشار به رسانه‌های ملی در خصوص ساخت برنامه‌هایی با مضامین انقلابی در شبکه افق که مورد علاقه مردم است. همچنین تذکر به ریاست جمهوری و وزیر نفت: ضرورت ارائه توضیح در خصوص علت کاهش پیمانه‌ای سهمیه بنزین مردم با توجه به اعتراضات شدید و گسترده مردم. همچنین تذکر به وزیر نفت: علت کمبود کپسول گاز مایع و افزایش 3 برابری قیمت آن چیست. همچنین تذکر به ریاست جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علت عدم پرداخت یارانه معیشتی به نیازمندان چیست. چرا گزارش مستندی در این خصوص و تعداد دقیق دریافت‌کنندگان به مردم و مجلس ارائه نمی‌شود.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به ریاست جمهوری: تدبیری اتخاذ نمایید برای ایام عید بسته حمایتی مناسب به اقشار ضعیف جامعه اختصاص یابد. همچنین در تذکر دیگر به ریاست جمهوری: به دستگاه‌های اجرایی ذیربط دستور فرمایید نسبت به اجرای کامل قانون حمایت از معلولان اقدام نماید. همچنین تذکر به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی: رهبری معظم انقلاب فرمودند ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد آن خانواده جز رنج بیمارداری رنج دیگر نداشته باشد اما تأمین هزینه‌های درمانی موجود از عهده بسیاری از مردم خارج است.

- تذکر علی کرد نماینده خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین به وزیر بهداشت، درمان: چرا اورژانس‌های 115 مناطق روتک، دمک، چاه احمد، لادیز و سرتاب کاروان در حوزه انتخابیه تفتان، خاش، میرجاوه، کورین و ناصرآباد تاکنون راه‌اندازی نشده است. همچنین تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: کارانه پزشکان، پرستاران و مامایان بر اساس طرح بیمه روستایی در استان سیستان و بلوچستان پرداخت نشده است و پزشکان و افراد ما حاضر به ادامه کار نیستند.  

- تذکر نماینده احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر ورزش و جوانان: چرا آیین‌نامه اجرایی قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی را تهیه و ابلاغ نکردید. همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: علت تأخیر در ابلاغ آیین‌نامه حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و قانون حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی چیست؟، همچنین تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی: چرا نسبت به تهیه و ابلاغ آیین‌نامه اجرای 25مورد از قوانین مصوب مربوط به آن وزارتخانه از جمله قانون مربوط به مبارزه با پولشویی اقدام نکرده‌اید. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: کوتاهی در تهیه و ابلاغ آیین‌نامه‌‌ها و دستور‌العمل‌های اجرایی مربوط به قوانین مصوب قابل توجیه نیست.

- تذکرسیدتقی کبیری نماینده خوی، چایپاره به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: چرا علیرغم تذکرات اینجانب مبنی بر تعطیلی دو بیمارستان قمر بنی هاشم و شهدای شهرستان خوی این موضوع مجددا مطرح می‌شود؛ چه کسی پشت پرده این خیانت است.

- تذکر سیدحمایت میرزاده نماینده گرمی به وزیر راه و شهرسازی: علت بی‌توجهی به جاده مرزی بیله‌سوار، گرمی، مغان علیرغم داشتن ردیف ملی چیست.

- تذکر ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: چرا دلایل بروز معایب ناشی از مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله خان اصفهان اعلام نشده و مستندات مربوط به فعالان میراث و منتقدین ارائه نگردیده است.

- تذکرحسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه، برخوار به وزیر نیرو: دستور فرمایید نسبت به پرداخت 5 ماه حقوق عقب افتاده کارگران خط انتقال آب گلاب یک به کاشان  و آران  و بیدگل اقدام نمایید.

- تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده کرمان، راور به وزیر نفت: کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری که برخلاف قانون صورت می گیرد باعث ایجاد مشکل و نارضایتی بین مردم شده است. همچنین تذکر به وزیر کشور: عدم نظارت دستگاه‌های متولی از جمله وزارت کشور در کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet