هدر موبایل
1398/11/07 11:11:43
سرویس سیاسی
بادامچیان:

باید پاسخی قاطع به مداخله های انگلستان داد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت:رفتار سفیر انگلیس، خلاف روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل و مغایر با تمام مقررات دیپلماتیک، روابط بین کشورها ،منشور سازمان ملل و حقوق انسانی است.
باید پاسخی قاطع به مداخله های انگلستان داد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت:رفتار سفیر انگلیس، خلاف روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل و مغایر با تمام مقررات دیپلماتیک، روابط بین کشورها ،منشور سازمان ملل و حقوق انسانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103875466853.jpg باید,پاسخی,قاطع,به,مداخله,های,انگلستان,داد Icana

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات لندن علیه کشورمان گفت: دخالت‌های انگلیس موضوع جدیدی نیست و پیش از این هم بارها تکرار شده بود، اما وقتی ما پاسخی قاطع به این دیپلمات‌ها ندهیم آنها گستاخ‌تر شده و بر شدت اقدامات‌شان می‌افزایند.

وی افزود: رفتارهای دولت انگلیس و سفیرش در ایران به هیچ وجه قابل قبول نیست و وزارت خارجه باید واکنش مناسب‌تری را در قبال این گونه رفتارها داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده ادوار مجلس با اشاره به حضور سفیرانگلیس در ناآرامی ها، تاکید کرد: حضور سفیر در ناآرامی ها، بر خلاف روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل است و مغایر با تمام مقررات دیپلماتیک، روابط بین کشورها ،مسائل مقررات ،منشور سازمان ملل و حقوق انسانی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: این فرد یک سفیر بوده و در اغتشاشات شرکت کرده است، بدون مجوز عکس برداری و تصویربرداری می کند و آن را مخابره می‌کند، این کار خلاف قوانین و مقررات است و اگر سفیر هم باشد باید احترام سفارت کشور را حفظ کند.

وی با بیان اینکه سفیر انگلیس از جهات مختلف، تخلف قانونی، جرم قانونی و مخالف حسن روابط بین کشورها  مسئول است، خاطرنشان کرد: به همین علت است که سفیر خودش را باخته  و وزارت خارجه انگلیس نباید از این ناشی‌گری سفیر به این سادگی بگذرد.

بادامچیان بااشاره به توئیت های فارسی ترامپ درحمایت از حقوق مردم ایران، مطرح کرد: ترامپ این حرف را می‌زند؛ خودش مگر حقوق بشر را رعایت می‌کند؟ ترامپ از حقوق بشرآمریکایی صحبت می کند.ترامپ  واقعاً اگر طرفدار ملت ما بود؛ هر روز تحریم ها را علیه ملت ایران ادامه نمی داد.

وی با بیان اینکه اگر ترامپ راست می گوید چرا مردم ایران را تحریم می‌کند و چرا طلب ایران را پس نمی دهد؟ مطرح کرد: ترامپ اگر می خواهد حسن نیت خود را نشان دهد؛ بگوید که رئیس جمهورهای قبلی آن افراد نامناسب بودند؛من می خواهم این مسائل را از بین ببرم و با ملت ایران در ارتباط برقرار کنم و به ملت،دولت و مجلس شما احترام می گذارم. 

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دشمنی استکبار جهانی ،آمریکا و انگلیس همیشه آشکار بوده است، ادامه داد: یک ملت همصدا باهم می‌گویند مرگ بر آمریکا.این صدا را نمی شنود؟ این دیگر زور نیست و با فشار ،اجبار و پول نیست تا مردم این شعارها را بدهند. ملت ما یک شعار مشترک دارند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ترامپ خودش فراموش می کند که چندی پیش ملت ایران را تروریست خطاب کرده است و حالا در دفاع از حقوق بشر و حقوق ملت ایران حرف می زند، تصریح کرد: ترامپ بیاید از همه جنایاتی که در این 40 کرده است، عذرخواهی کند و بگوید که همراه با ملت ایران است ،زمینه را برای ارتباط با ایران فراهم کند؛ آمریکا با قلدری، زور و سلطه‌گری نمی‌تواند با ملت ایران ارتباط برقرار کند، چراکه دوران سلطه گری تمام شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet