هدر موبایل
1398/11/02 11:08:27
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می‌دهد

" عین الاسد" رمز فروپاشی تارو پود آمریکا / چرا پنتاگون آمار تلفات حمله موشکی را درز نمی‌دهد؟

حمله موشکی سپاه پاسدارن به مواضع آمریکا در پایگاه عین الاسد عراق باعث شکست هیمنیه ارتش آمریکا نزد جهانیان به ویژه کشورهای تحت سلطه ایالات متحد شد و این حمله به میزانی آمریکایی‌ها را سر در گم کرد که حاضر به اعلام خسارات وارده به این پایگاه نشدند.
" عین الاسد" رمز فروپاشی تارو پود آمریکا / چرا پنتاگون آمار تلفات حمله موشکی را درز نمی‌دهد؟ حمله موشکی سپاه پاسدارن به مواضع آمریکا در پایگاه عین الاسد عراق باعث شکست هیمنیه ارتش آمریکا نزد جهانیان به ویژه کشورهای تحت سلطه ایالات متحد شد و این حمله به میزانی آمریکایی‌ها را سر در گم کرد که حاضر به اعلام خسارات وارده به این پایگاه نشدند. https://cdn.icana.ir/d/019/202001106877224427.jpg ",عین,الاسد",رمز,فروپاشی,تارو,پود,آمریکا,/,چرا,پنتاگون,آمار,تلفات,حمله,موشکی,را,درز,نمی‌دهد؟ Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی - حمید اسکندری سبزی: خبری در حوالی ساعت یک و 20 دقیقه بامداد روزجمعه 13 دیماه سال جاری منتشر شد که ایران اسلامی را به یکباره شوکه کرد و همه ملت مات و مبهوت از خبری که در فضای مجازی منتشر می‌شد، به گوشی های تلفن همراه خود خیره بودند، ان خبر، خبر شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که برای سربلندی ایران و  رهایی انسان‌های دربند شب و روز در حال جهاد و مبارزه بود.

در شب حمله،  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از فرودگاه سوریه به عراق سفر کرده بود، اما آمریکایی‌ها که با خوی وحشیانه خود دائما به دنبال ترور این سردار سرافراز بودند، در یک حرکت ناجوانمردانه و کور با حمله پهبادی به ماشین حامل او و همراهانش آنها را به شهادت رساندند.

 از آن پس بود که ایران به یکباره در حزن و اندوهی عمیق فرورفت و همه از پیر و جوان، زن و مرد  به خونخواهی این سردار سرافراز برخواستند و مطالبه آنها از مسئولان نظام این بود که انتقامی سخت را برای آمریکایی‌ها در نظر بگیرند. انتقام سخت، کلیدواژه ای بود که ساعاتی پس از ترور، رهبر انقلاب در پیام مهم خود بر ان تاکید کردند.

این مطالبه در تشییع  میلیونی پیکر مطهر این شهید بزرگوار در شهرهای گوناگون مثل اهواز، مشهد، کرمان و تهران فریاد زده شد تا اینکه 2روز پس از تشییع سردار شهید سلیمانی و دقیقا در شب خاکسپاری این شهید سرافراز، سپاه پاسداران خواسته مردم را اجابت کرد  و همانگونه که رهبری انقلاب فرمودند انتقامی را در قالب یک سیلی با حمله چند موشک بالستیک به مواضع آمریکایی‌ها در پایگاه عین الاسد عراق که منجر به درهم کوبیدن تجهیزات و سربازان آنها شد، صورت دادند.

 اگرچه آمریکایی‌ها در همان ساعات ابتدایی این حمله بی‌محابا و سردرگم اعلام می‌کردند که هیچگونه تلفات جانی نداشتیم، اما رفته رفته مشخص شد که حرف‌های این‌ها هیچ اعتباری، همانند دیگر صحبت‌هایشان ندارد؛ چرا که مگر می‌شود چندین موشک به یک مقر نظامی اصابت کند، اما هیچ گونه مصدوم و یا اینکه کشته‌ای در بر نداشته باشد؟

این آمار ضد و نقیض آمریکایی‌ها به نحوی بود که چند ساعت پس از  حمله موشکی شپاه پاسداران ترامپ در توییتی مدعی شد که "همه چیز خوب" است، اما آمریکایی‌ها تنها به اظهار نظر رئیس کاخ سفید تکیه نکردند و با انتشار بیانیه‌هایی تلویحا توییت‌های ترامپ را رد کردند و تا به الان هم این اظهارات ضد و نقیض خود را تکرار می‌کنند.

 ارتش آمریکا بلافاصله تاکید کرد که حملات موشکی ایران به پایگاه‌های عراق که در آن بخشی از نظامیان آمریکایی به همراه نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش حضور داشتند هیچگونه کشته و یا زخمی برجای نگذاشته؛ اما سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا یک روز پس از آن با انتشار بیانیه‌‌ای اعلام کرد که در حمله هشتم ژانویه ایران به پایگاه عین الاسد هیچ کدام از نیروهای ارتش آمریکا کشته نشدند اما تعدادی از آنها به دلیل آسیب‌های مغزی ناشی از اضطراب و هیجان ناشی از انفجارها تحت درمان قرار گرفتند و همچنان در حال طی کردن مراحل درمان هستند. سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در این بیانیه آوره بود که چند روز پس از  این حمله تعدادی از نیروهای ارتش بنا به احتیاطی برای طی مراحل درمان از پایگاه هوایی عین الاسد به یک مرکز پزشکی در شهر آلمان انتقال داده شده‌اند.

پیشتر نیز شبکه خبری سی ان ان گزارش داده بود ائتلاف تخت رهبری آمریکا در بیانیهای به رغم انکار پنتاگون اعلام کرد که 11 نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران آسیب مغزی دیدند. این خبر با اعلام اینکه تعدادی دیگر از نظامیان آمریکایی برای درمان بیشتر، از عراق خارج شده اند، تکمیل شده و رفته رفته آمریکایی ها اعتراف می کنند که عملیات حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، تاثیرگذارتر از آن بوده که ابتدا کاخ سفید اعلام کرده بود.

آنچه تاکنون واضح بوده  لاپوشانی آمریکایی‌ها در رابطه با تعداد مجروحان و تلفات خود پس از حمله موشکی سپاه به مواضع آنها در پایگاه عین الاسد است و ظاهرا حاضر نیستند که آمار تعداد کشته‌ها،  مصدومان و میزان خسارت وارده را در رسانه‌های وابسته به خود اعلام کنند که این مسئله هم شاید به دلیل  سلب اعتماد روزبه روز مردم آمریکا به ترامپ و تاثیر آن بر عدم رای‌آوری ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری مربوط می‌شود و حالا گذشته از این‌ها باید دید که چرا برخی از فرماندهان نظامی و کارشناسان نظامی وابسته به دولت مستقر در آمریکا هر روز که از عملیات موشکی می‌گذرد آمار این حمله را به صورت قطره چکانی و با ضد و نقیض‌های گوناگون اعلام می‌کنند.

ناگفته نماند که پس از این حمله موشکی، فرمانده هوا فضا سپاه در نشستی خبری به تشریح این عملیات پرداخت و بیان کرد که  حداقل ۹ سورتی پرواز مجروح به اردن و سرزمین‌های اشغالی منتقل شد و تعدادی بالگرد شینوک مجروحان را به بیمارستان آمریکا در بغداد منتقل کردند در ضمن سردار حاجی‌زاده در این نشست به صراحت اعلام کردند که بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه آمریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه‌ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد، برگ جدیدی را در تاریخ تحولات منطقه رقم زد.

این صحبت‌های فرمانده هوا فضا سپاه حکایت از آن دارد که تعداد تلفات برای ایران مهم نبوده بلکه نفس عملیات و نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی ایران از ارزش بسیار بالایی برای کشورمان برخوردار است.

در همین راستا خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به سراغ 2 تن از نمایندگان مجلس رفت و با آنها در این رابطه به گفت‌وگو پرداخت.

حشمت الله فلاحت پیشه

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  به انتشار اخبار ضد و نقیض آمریکایی‌ها درباره آمار مصدومان و تلفاتی‌های حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه "عین‌الاسد" اشاره کرد و گفت: فرمانده سابق نظامیان آمریکایی "نورمن شوراتسکوف" راهبردی را در زمان جنگ در منطقه خلیج فارس علیه اعراب به کار گرفته بود که آن هم این بوده که یکی از نشانه‌های ابرقدرت بودن سیستم نظامی آمریکا این است که در ازای هر 1000 نفری که کشته می‌شود، باید یک فرمانده نظامی در بین آنها باشد در غیر اینصورت در جنگ شکست خواهیم خورد.

وی در ادامه افزود: همان جا هم اعلام کردند که پایگاه‌های نظامی آمریکا همچون سفارتخانه‌های آمریکایی باید به یک منطقه امن تبدیل شوند، اما الان اتفاق تازه‌ای افتاد و برای نخستین بار پایگاه نظامیان آمریکا از سوی سپاه پاسداران مورد حمله قرار گرفت و قبل از آن هم پهباد آمریکایی‌ها مورد اصابت قرار گرفته بود و این مسئله به این معنا بوده که معادله نظامی به هم ریخته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: آمریکایی‌ها سعی می‌کنند با مطرح کردن موضوعات ثانویه مثل فعالسازی مکانیسم ماشه اعلام تلفات و حتی خسارات شدید را لاپوشانی کنند، اما واقعیت این است که اتفاق اساسی افتاده و آن هم این بوده که در کوتاه مدت آمریکایی‌ها پشتوانه نظامی سیاست‌های تحریمی خود را علیه ایران از دست دادند و بر همین اساس به دنبال جبران هستند که سریعا برای اجرایی کردن مکانیسم ماشه به سراغ اروپایی‌ها رفتند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب تصریح کرد: عدم اعلام تلفات پایگاه عین الاسد از سوی آمریکایی‌ها به این دلیل بوده که این‌ها نمی‌خواهند این موضوع به یک مولفه دیگری تبدیل شود تا چکشی بر استراتژی نظامی آمریکا در ربع اول قرن بیستم باشد.

جلال میرزایی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به انتشار اخبار ضد و نقیض آمریکایی‌ها درباره آمار مصدومان و تلفاتی‌های حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه "عین‌الاسد" اشاره کرد و گفت :آمریکایی‌ها در ارتباط با درگیرهایی که در افغانستان، عراق، سوریه و ... داشتند، سانسور شدیدی را در بحث تلفات اعمال می‌کردند؛ چرا که همین حضور نظامیان آمریکایی در منطقه خاورمیانه برای مردم و افکار عمومی آمریکا یک علامت سوال جدی ایجاد می‌کرد.

جلال میرزایی

وی در ادامه افزود: پس از جنگ افروزی جورج بوش پسر در منطقه خاورمیانه، اوباما با شعار "تغییر" رای آورد و یکی از تغییرات مد نظر او هم این بود که از حضور نظامیان در منطقه خاورمیانه بکاهد، اما اوباما در این زمینه نتوانست کار آنچنانی انجام دهد و در ضمن همگان مشاهده کردند که ترامپ هم با همین شعار آمد و البته در دوره رقابت انتخاباتی این مسئله را بارها مطرح کرد، اما الان دست به اقداماتی می‌زند که با شعارهای خود مغایرت دارند.

نماینده مردم ایلام تاکید کرد: در برخی از صحنه‌ها و حوادث مثل حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در پایگاه عین الاسد سانسور شدیدی اعمال می‌کنند که افکار عمومی آمریکا علیه ترامپ بسیج نشود به ویژه در سال جاری هم که سال انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بوده؛ بنابراین این مسئله که تلفات خود را در رسانه‌ها اعلام نمی‌کنند از راهبردهای آمریکا است.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: وقتی که جمهوری اسلامی ایران به پایگاه عین الاسد حمله می‌کند و سیستم پدافندی آمریکا نمی‌تواند این موشک‌ها را رهگیری کند، قطعا این نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد و به نظر من تحلیل این مسئله در آینده‌ای نه چندان دور در محافل عمومی  و رسانه‌ها به خصوص در حوزه علوم نظامی جای خود را باز می‌کند.

با توجه به این همه تناقض‌گویی آشکار آمریکایی‌ها در قبال عدم اعلام تلفات حمله موشکی سپاه پاسداران باید دید که آمریکا در نتیجه، انتشار آمار و اطلاعات این حمله موشکی را منتشر خواهد کرد یا همچنان بر لاپوشاانی و عدم درز این اخبار پافشاری می‌کند، اما طبق گفته بسیاری از کارشناسان  داخلی و خارجی درز آمار و اطلاعات تلفات ارزش آنچنانی برای ایران ندارد و آنچیزی که برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد، عمومیت پیدا کردن این حرکت در جامعه جهانی به ویژه کشورهای تحت سلطه آمریکا بود که متوجه بشوند ایران در حوزه نظامی و دفاعی از ابرقدرت‌های دنیا است و زنگ خطری برای غلامان حلقه به گوش ایالات متحده باشد.

حالا باید دید که آیا کاخ سفید و پنتاگون حاضر به درز آمار تلفاتی‌های خود در پایگاه عین الاسد خواهد شد و یا اینکه همچنان اصرار بر لاپوشانی و عدم درز اطلاعات این عملیات مهم از سوی جمهوری اسلامی را دارد؛ اگرچه راهبرد آمریکایی‌ها در جنگ‌های گوناگون لاپوشانی تلفات خود بوده، اما اکثر کارشناسان حوزه نظامی و سیاسی دنیا بر این باورند که این حمله سپاه تلفاتی را برای آمریکا بر جای گذاشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet