هدر موبایل
1398/11/02 14:41:59
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی:

انگلیس غلط می کند بدهی خود را تحت عنوان کمک‌های بشر دوستانه پرداخت کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که انگلیس باید بدهی خود از قرارداد تسلیحاتی را صرفا در قالب پرداخت بدهی تسویه کند نه کمک های بشر دوستانه.
انگلیس غلط می کند بدهی خود را تحت عنوان کمک‌های بشر دوستانه پرداخت کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که انگلیس باید بدهی خود از قرارداد تسلیحاتی را صرفا در قالب پرداخت بدهی تسویه کند نه کمک های بشر دوستانه. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg انگلیس,غلط,می,کند,بدهی,خود,را,,تحت,عنوان,کمک‌های,بشر,دوستانه,پرداخت,کند Icana

شهروز برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعا وزیر دفاع انگلیس برای پرداخت بدهی ایران در جریان قرارداد تسلیحاتی از مسیر کمک های بشر دوستانه، گفت: پرداخت بدهی دولت بریتانیا به ایران با بحث  کمک های بشر دوستانه متفاوت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید براینکه انگلیس در حدی نیست که قرض و بدهی خود را از کانالی تحت عنوان کمک های بشر دوستانه انجام دهد، بیان داشت: به تعبیردیگر انگلیس غلط می کند بدهی خود را در قالب صدقه پرداخت کند، از این رو باید با عنوان تسویه بدهی، نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت بریتانیا باید بر اساس مکانسیم و راه های قانونی بدهی خود را تحت همین عنوان و همراه با دیر کرد پرداخت کند نه اینکه با عنوان کمک های بشر دوستانه جنگ رسانه ای و روانی برپا کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این موضوع مطرح است که آیا تاکنون دولت خبیث بریتانیا کمک های بشر دوستانه داشته یا جز جنگ و بدخواهی برای مردم سایر کشورها ثمره دیگری داشته است؟

برزگر در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: اعلام پرداخت بدهی در قالب کمک های بشر دوستانه تبلیغات رسانه ای بود که به اعتقاد بنده اگر دولت این کشور خبیث بخواهد چنین رویه ای را در پیش بگیرد، اشتباه بزرگی مرتکب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وزارت امور خارجه باید از راه های قانون اقدام کند تا بدهی انگلیس به ایران تحت عنوان کمک های بشر دوستانه تسویه نشود چرا که ما نیاز به کمک های بشر دوستانه انگلیس نداریم و باید بدهی خود را صرفا تحت عنوان بدهی پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در آستانه برگزاری جلسه استماع دادگاه تجدید نظر انگلیس، درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، گاردین گزارش داد که وزیر دفاع انگلیس به دنبال یافتن راه‌های جایگزین از جمله از طریق کمک‌های بشر دوستانه، برای پرداخت این بدهی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet