پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/04 12:46:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی مجلس:

اظهارات مکرون در خصوص برنامه موشکی ایران خلاف ماده 51 منشور سازمان ملل است

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد اظهارات رییس جمهور فرانسه در خصوص برنامه موشکی کشورمان خلاف موازین حقوق بین الملل و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد است.
اظهارات مکرون در خصوص برنامه موشکی ایران خلاف ماده 51 منشور سازمان ملل است عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد اظهارات رییس جمهور فرانسه در خصوص برنامه موشکی کشورمان خلاف موازین حقوق بین الملل و ماده 51 منشور سازمان ملل متحد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg اظهارات,مکرون,در,خصوص,برنامه,موشکی,ایران,خلاف,ماده,51,منشور,سازمان,ملل,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اظهارات رییس جمهور فرانسه مبنی بر لزوم توافق بر سر برنامه موشکی کشورمان، گفت: غربی ها بویژه آمریکا بعد از اینکه در برجام متوجه شدند ایران توانسته فشار افکار عمومی جهانی و شورای امنیت را درهم بشکند و صداقت و شفافت خودش را اعلام کند، درصدد آسیب زدن به این توافقنامه بودند.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اظهارات مکرون، تکمیل کننده حرف های ترامپ است، اظهار کرد: به عبارتی آنها می خواهند مسائلی مانند نفوذ سیاسی ایران، مسائل موشکی و غیره را در توافقنامه گنجانده شود.

وی با تاکید بر اینکه مسائل موشکی بخشی از قدرت دفاعی ایران محسوب می شود، ادامه داد: بر این اساس نه تنها ایران، بلکه کشورهای دیگر نیز قدرت مشروع دفاعی خودشان را به مذاکره نمی گذارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: ایران اسلامی طی چند دهه گذشته مورد هجوم کشورهای مختلف بوده از این رو هیچ فردی در کشورمان موضوع مذاکره موشکی را قبول ندارد و اجازه نمی دهد این امر مورد مذاکره قرار بگیرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اظهارات مکرون خلاف موازین حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل متحد است، افزود: مطابق ماده 51 منشور سازمان ملل متحد چنانچه کشوری مورد هجوم قرار می گیرند، می تواند از خودش دفاع کنند لذا اذعان کرد غربی ها از ابتدا درصدد تضعیف قدرت دفاعی کشورمان بودند.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد هم اکنون در خاورمیانه رژیم صهیونیستی به موشک و سلاح هسته ای مجهز است و غربی ها نمی توانند بگویند ایران سلاح و موشک نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، رییس جمهور فرانسه در فلسطین اشغالی عنوان کرد می خواهیم توافق با ایران را به برنامه موشکی بالستیک آن گسترش دهیم. باید تنش زایی نظامی در منظقه را کاهش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet