هدر موبایل
1398/11/02 16:42:00
سرویس سیاسی
رضایی در واکنش به پیش‌شرط آل سعود برای مذاکره با ایران:

جمهوری اسلامی تنها برای برهم‌ نخوردن ثبات منطقه اقدامی علیه عربستان انجام نمی دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان در شرایطی قرار ندارد که برای مذاکره و یا برقراری روابط با ایران پیش شرط تعیین کند.
جمهوری اسلامی تنها برای برهم‌ نخوردن ثبات منطقه اقدامی علیه عربستان انجام نمی دهد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان در شرایطی قرار ندارد که برای مذاکره و یا برقراری روابط با ایران پیش شرط تعیین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107620173169.jpg جمهوری,اسلامی,تنها,برای,برهم‌,نخوردن,ثبات,منطقه,اقدامی,علیه,عربستان,انجام,نمی,دهد Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعلام آمادگی عربستان نسبت به مذاکره با ایران با شرط عدم حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌هایی در منطقه، گفت: عربستان سعودی در جایگاهی قرار ندارد که برای جمهوری اسلامی شرط بگذارد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی نیازی به ارتباط و مذاکره با عربستان ندارد، عنوان کرد: ما اصلا این کشور را به حساب نمی آوریم و صرفا به خاطر عدم بر هم خوردن ثبات منطقه اقدامی علیه این کشور انجام نمی دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه عربستان روسیاه تر از آن است که بخواهد مقابل ایران ابراز وجود کند، اظهار داشت: عربستان لکه ننگی در خاورمیانه است که اقدامات خصمانه آنها نسبت به ملت های دیگر از جمله، یمن، بحرین، لبنان و غیره نه تنها باعث رسیدن آنها به اهدافشان نشده بلکه هر روز منزوی تر از گذشته شده اند.

رضایی ادامه داد: اقدامات جمهوری اسلامی همواره در راستای کاهش تنش ها میان دولت ها و ملت ها بوده در حالی که عربستانی ها اقداماتی داشته اند که هرچه بیشتر منطقه را به سمت تنش هدایت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: خیانت های عربستان سعودی به کشورهای منطقه و ایران که با همکاری ارباب خود، آمریکا صورت داده است، هیچ گاه فراموش نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عربستانی که با زورگویی نسبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس و منطقه قصد حکمرانی بر آنها را دارد، نمی تواند با شرط گذاشتن، با ایران وارد مذاکره شده و روابط خود را مجددا برقرار کند لذا این کشور باید پیش از این نسبت به تغییر رفتارهای خود در عرصه سیاست خارجی اقدام کرده و بعد پیشنهاد مذاکره بدهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet