ایام محرم 1398
1388/08/01 14:13:00
سرویس فرهنگی
فلاحت پیشه: خانه ملت تبیین کند

نقش مجلس در اجرای قوانین عدالت محور منعکس نمی شود

**"حشمت الله فلاحت پیشه" با بیان اینکه تلاشهای نمایندگان در جهت عدالت آنگونه که باید در افکار عمومی منعکس نمی شود، تصریح کرد: خانه ملت باید با پوشش تحلیلی نقش واقعی مجلس را در اجرای مصوباتی که در جهت منافع مردم است، تبیین کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی قوانین ارزنده ای را برای مردم کشورمان تصویب می کند، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از مشکلات اجرایی که در کشور وجود دارد و باید به وسیله دولت انجام پذیرد در حالی که مسبب آن در عرصه های رسانه ای مطبوعات و افکار عمومی، نمایندگان و مجلس معرفی می شوند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: انتظار ما از خبرگزاری خانه ملت این است که پوشش تحلیلی تری را در رابطه با نمایندگان و مصوبات مجلس ارائه دهد و تمرکز بیشتری را در زمینه مسائلی که در افکار عمومی سوال برانگیز است پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه اظهار داشت: به عنوان مثال مجلس شورای اسلامی در زمان قانون نظام هماهنگ پرداخت بیشتر از سایر قوا تلاش کرد تا بیشترین فرصت ها را برای مردم در راستای عدالت در پرداخت ها ایجاد کند اما در افکار عمومی کمترین نقش را برای قوه مقننه قائل شدند.

وی ادامه داد: در مورد نظام هماهنگ پرداخت ها دولت و رییسس  جمهور از سوی مجلس به طرح سوال شدند . همچنین در بحث هدفمند کردن یارانه ها نمایندگان تلاش فراوانی طی دو هفته گذشته به کار بست تا با بررسی های موشکافانه با تحمیلی اجرای این لایحه را به حد اقل برسانند و جنبه های فرصتی آن را تقویت کنند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: تلاش نمایندگان این است که جراحی اقتصادی در کشور با حداقل شوک و آسیب پذیری برای مردم شکل بگیرد و به همین دلیل مجلس با حذف یارانه کالاهی اساسی و نهاده های کشاورزی مخالفت کرد.

وی افزود: این مسائل نشان دهنده مردم محوری مجلس است و البته این وظیفه مجلس است و منتی بر مردم نیست.

نماینده اسلام آباد غرب گفت: اعتقاد من این است که خبرگزاری خانه ملت باید خط تعدیلی را حفظ کند و در قالب آن خط تحلیلی اخبار و تحولات را شکل دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet