هدر اصلی
1398/11/03 09:49:20
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا باانتقاد از وضع جریمه برای معترضان به عدم دریافت یارانه بنزین؛

تهدید به قطع یارانه نقدی خلاف حقوق شهروندی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن می‌گوید دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی وضع و آنها را تهدید به قطع یارانه نقدی کرده که غیرقابل قبول است.
تهدید به قطع یارانه نقدی خلاف حقوق شهروندی است عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن می‌گوید دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی وضع و آنها را تهدید به قطع یارانه نقدی کرده که غیرقابل قبول است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106016763128.jpg تهدید,به,قطع,یارانه,نقدی,خلاف,حقوق,شهروندی,است Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای ثبت اعتراض مردمی که یارانه معیشتی را دریافت نکرده‌اند، گفت: دولت باید به جای سرک کشیدن در حساب افرادی که به عدم دریافت یارانه بنزین معترضند، به دنبال رصد نقل و انتقال مالی اقشاری باشد که می‌توان با اخذ مالیات از آنها کسری بودجه کشور را تامین کرد.

دولت به جای سرک کشیدن در حساب افراد برای پرداخت یارانه، از فرارهای مالیاتی جلوگیری کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید با سازوکار مناسبی به دنبال اخد مالیات از پردرآمدها باشد و به جای رصد حساب مردم برای پرداخت یارانه معیشتی، از این امکان برای جلوگیری از فرار مالیاتی استفاده کند.

دریافتی سرپرست خانوار جایگزین مجموع درآمد در شاخص‌های پرداخت یارانه معیشتی شود

وی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های دولت برای پرداخت یا عدم پرداخت یارانه معیشتی، مجموع درآمد خانوار است حال آنکه در خانواده‌های ایرانی فرزندان شاغل معمولا درآمد خود را برای آینده پس انداز کرده و مبلغی خرج نمی‌کنند، بهتر بود به جای مجموع درآمد خانوار تنها دریافتی سرپرست خانوار مدنظر قرار می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: دلیل دولت برای عدم پرداخت یارانه بنزین به افراد بسیار عجیب است به طور مثال دریافتی فرد 3 میلیون و 400 هزار تومان است اما در جواب ارسال شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافتی وی بیش از 5 میلیون تومان درج شده است.

شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین به مردم غیراصولی است

حسینی کیا با بیان اینکه شاخص های دولت برای پرداخت یارانه بنزین به مردم غیراصولی است، ادامه داد: در صورتی که دولت ادعا می‌کند به 60 میلیون نفر کمک معیشتی پرداخت کرده لیست افراد را اعلام کرده و در این زمینه شفاف سازی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی وضع کرده است، به گونه ای که اگر فردی نسبت به عدم دریافت یارانه بنزینی در سامانه مذکور اعتراض کرد، در صورت عدم احراز صلاحیت وی برای دریافت حمایت معیشتی، علاوه بر یارانه معیشتی، یارانه نقدی وی نیز حذف خواهد شد. این رفتارها مناسب نبوده و خلاف حقوق شهروندی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet