پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/02 17:21:36
سرویس بین الملل

دیدار مدیرکل وزارت خارجه دانمارک با امیرعبداللهیان

خانم کریستینا مارکوس لاسن، مدیرکل وزارت خارجه دانمارک با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین ­الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیرکل وزارت خارجه دانمارک با امیرعبداللهیان خانم کریستینا مارکوس لاسن، مدیرکل وزارت خارجه دانمارک با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین ­الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001106439999661.jpg دیدار,مدیرکل,وزارت,خارجه,دانمارک,با,امیرعبداللهیان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خانم کریستینا مارکوس لاسن، مدیرکل وزارت خارجه دانمارک پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 2 بهمن ماه) با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین­الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه مناسبات دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران و دانمارک از توانمندی­های فراوانی برای گسترش مناسبات و همکاری­های دوستانه فیمابین برخوردارند.
وی با تأکید بر اهمیت گفتگو، نقش دیپلماسی پارلمانی در توسعه ارتباطات و همکاری­های دو کشور را مهم و ضروری خواند و افزود: گسترش ارتباطات پارلمانی، نقش مؤثری در کمک به شناخت بهتر از مواضع یکدیگر و توسعه همکاری­های مشترک فیمابین دارد.
امیرعبداللهیان از برخی کشورهای اروپایی بدلیل عدم محکومیت اقدام تروریستی آمریکا در اقدام آشکار تروریسم دولتی علیه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این اقدام تروریستی آمریکا، مهر تاییدی بر نقض فاحش قواعد حقوق بین­الملل است و عدم محکومیت جهانی این اقدام در تعارض با صلح و امنیت منطقه و جهان است.
وی موضع اروپا برای فعال ساختن مکانیزیسم ماشه در قبال برجام را غیرسازنده خواند و فشار مجلس به دولت و وزارت خارجه مبنی بر خروج ایران از NPT را گوشزد کرد.
امیرعبداللهیان افزود: اقدامات یکجانبه آمریکا، جهان را ناامن‌تر کرده است.
خانم کریستینا مارکوس لاسن، مدیرکل وزارت خارجه دانمارک نیز در این دیدار بر اهمیت نقش و جایگاه ایران در منطقه تاکید کرد و افزود: تداوم گفتگو و مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران، در سیاست خارجی دانمارک نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی با ابراز نگرانی از افزایش­ تنش در منطقه غرب آسیا گفت: استفاده از مذاکره و گفتگوی سیاسی، تنها راه عبور از وضع فعلی و دور کردن خطر وقوع جنگ در منطقه است. این مقام دانمارکی با اشاره به توافق هسته‌ای و مکانیزم ماشه گفت: دانمارک از همه طرف­ها می­خواهد تا به تعهدات خود بازگشته و به آن پایبند بمانند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet