هدر موبایل
1398/11/04 18:50:00
سرویس فرهنگی
جاسمی:

آموزش‌و‌پرورش نسبت به استخدام گروه‌های قید شده در استفساریه مجلس اقدام کند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خواستار تعجیل وزارت آموزش و پرورش در استخدام نیروهای مد نظر استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی شد.
آموزش‌و‌پرورش نسبت به استخدام گروه‌های قید شده در استفساریه مجلس اقدام کند نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خواستار تعجیل وزارت آموزش و پرورش در استخدام نیروهای مد نظر استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100522718294.jpg آموزش‌و‌پرورش,نسبت,به,استخدام,گروه‌های,قید,شده,در,استفساریه,مجلس,اقدام,کند Icana

سید قاسم جاسمی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه این هفته مجلس شورای اسلامی درباره استفساریه تبصره 10ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: تعداد بسیاری از معلمان شاغل در آموزش و پرورش به صورت حق التدریسی مشغول به کار هستند که با این مصوبه وضعیت بلاتکلیف آن‌ها سامان می‌یابد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این مجلس وضعیت مصوبه‌‎ای درباره استخدام گروه‌های معلمان زحمتکش در آموزش و پرورش را به تصویب رساند که این گروه‌ها شامل نیروهای خرید خدمت آموزشی، حق التدریسی غیر مستمر، پیش دبستانی و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی باید به استخدام وزارت آموزش و پرورش می‌شدند ولی دولت به بهانه‌های مختلف از به کارگیری و استخدام آن‌ها طفره می‎رفت.

بیشتر بخوانید:

وی اضافه کرد: دولت آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را طوری تدوین کرده بود که بسیاری از گروه‌ها مشمول این قانون نمی‌شدند  و در واقع جامعه هدفی که مد نظر مجلس بود جذب وزارتخانه نمی‌شد.

جاسمی اضافه کرد: اما با مصوبه اخیر مجلس به ابهامات موجود در قانون استخدام نیروهای حق التدریس پایان یافت و این مصوبه موجب جذب همه گروه‌های هدف مد نظر در قانون خواهد شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس پیش بینی کرد که با این مصوبه مجلس بیش از 30 هزار نیروی بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف و جذب آموزش و پرورش شوند.

به گزارش خانه ملت، در این استفساریه آمده است: آیا مشمولین تبصره 10ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاحیه مصوب 3 شهریور 95 که با آموزش و پرورش همکاری داشته اند و حقوق خود را از سرانه مدارس، مشارکت های مردمی، ساز وکار مدیر مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، موسس یا شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش دریافت کرده اند از جمله نیروهای خرید خدمت آموزشی حق التدریسی غیر مستمر و پیش دبستانی که تا تاریخ 26 مهر سال 1391 و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی در قانون فوق الذکر شامل استخدام در ماده الحاقی مصوب شهریور 97 می شود؟

در پاسخ به این استفساریه آمده است: بله مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از جمله نیروهای خرید خدمات آموزشی حق التدریسی غیرمستمر و پیش دبستانی که تا تاریخ 26 مهر سال 91 و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی در قانون فوق الذکر که با آموزش و پرورش همکاری داشته و حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت های مردمی، ساز وکار مدیر مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، موسس یا شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش دریافت کرده اند  شامل استخدام در ماده الحاقی مصوب 13 شهریور 97 می شوند.

نمایندگان مجلس با 159 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه این استفساریه را تصویب کردند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet