خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/11/06 08:07:22
سرویس اجتماعی
مازنی مطرح کرد

مشارکت حداکثری در برابر فشار حداکثری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با برشمردن مؤلفه‌هایی که در قوی شدن کشور در ابعاد مختلف تأثیرگذار هستند، ارتقای شاخص اعتماد عمومی را یکی از مؤلفه‌های مهم در تقویت قدرت نرم کشور دانست.
مشارکت حداکثری در برابر فشار حداکثری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با برشمردن مؤلفه‌هایی که در قوی شدن کشور در ابعاد مختلف تأثیرگذار هستند، ارتقای شاخص اعتماد عمومی را یکی از مؤلفه‌های مهم در تقویت قدرت نرم کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109103062182.jpg مشارکت,حداکثری,در,برابر,فشار,حداکثری Icana

احمد مازنی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مهم مقام معظم رهبری درباره قوی شدن کشور در نماز جمعه هفته گذشته، تصریح کرد: در این شرایط سخت مقام معظم رهبری تحلیلی از شرایط کشور ارائه کردند و به تعبیر بنده فرمودند که کشور باید در همه ابعاد قوی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوی شدن فقط مربوط به حوزه اقتصادی نمی‌شود، ادامه داد: مهم‌ترین قدرت در دنیای امروز، قدرت نرم و سرمایه اجتماعی است که نمود آن در اعتماد بین مردم و مسئولان است.

وی با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در رویدادهای مختلف کشور اضافه کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی در این میان می‌توانند تأثیرگذار باشند ولی از همه مهم‌تر صدا و سیما است که با توجه به فراگیری آن، می‌تواند نقش مهمی در افزایش مشارکت و به تبع آن افزایش اعتماد عمومی ایفا کند.

عضو فراکسیون امید مجلس منکر نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی نشد و اضافه کرد: اما صدا و سیما با توجه به اینکه به صورت مستمر و چهره به چهره با افکار عمومی در ارتباط است، نقش مهم‌تری دارد و باید در تقویت قدرت نرم یعنی ارتقای اراده ملی و اعتماد ملی نقش مهم‌تری ایفا کند.

مازنی یادآور شد: در همین چارچوب، در عرصه بین المللی مشارکت مردم در انتخابات نیز می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد چراکه در برابر فشار حداکثری، مقاومت و مشارکت حداکثری بسیار اهمیت دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: مشارکت حداکثری در کنار سایر مؤلفه‌های قدرت کشور از جمله قدرت موشکی در حوزه سخت، بسیار مهم و تأثیرگذار است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet