هدر موبایل
1398/11/05 14:52:30
سرویس فرهنگی
ابطحی با اشاره به ابلاغ مصوبه مجلس:

جنایات و توطئه‌های آمریکا تا مهر 99 در کتب درسی گنجانده شود

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها»، تصریح کرد: جنایات و توطئه‌های آمریکا باید تا مهر ۹۹ در کتب درسی گنجانده شود.
جنایات و توطئه‌های آمریکا تا مهر 99 در کتب درسی گنجانده شود عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها»، تصریح کرد: جنایات و توطئه‌های آمریکا باید تا مهر 99 در کتب درسی گنجانده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg جنایات,و,توطئه‌های,آمریکا,تا,مهر,99,در,کتب,درسی,گنجانده,شود Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها» توسط رئیس جمهور، اظهار کرد: این طرح یکی از طرح‌‎های ضد استکباری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فراکسیون "اقدامات پیش دستانه در برابر آمریکا" بود که حتی پیش از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تدوین شده بود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن توسط ماهواره‏‌ها و فضای مجازی در این جهت بوده که جوانان و دانش آموزان ما از جنایات آمریکا و پهلوی دور باشند، افزود: اما ما باید با استناد به مدارکی از جنایات آمریکا در ایران و دنیا موجود است، چهره واقعی استکبار جهانی را به همگان به ویژه نسل جوان نشان دهیم.

بیشتر بخوانید:

وی با یادآوری اینکه جنایات آمریکا در دنیا حد ندارد، ادامه داد: لازم است در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها جنایات آمریکا علیه سرخپوست‌‎ها، جنایت آمریکا در ویتنام و سایر جنایت‌های بین المللی آن‌ها در کنار سرفصلی جداگانه از جنایات آمریکا در ایران کنار هم دیده شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: جنایات آمریکا در ایران از کودتای 28 مرداد 32 آغاز شده و پس از انقلاب اسلامی  کاملا عیان شد و آخرین آن نیز جنایت آمریکا در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مسئولان بلند مرتبه کشور بود.

ابطحی ادامه داد: سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناو آمریکایی، جشن گرفتن جنایت 17 شهریور، تقویت گروهک‌ها، حمله به جزیره خارک و محاصره و تحریم اقتصادی و دارویی از جمله اقدامات و جنایاتی است که آمریکا در دوره معاصر مرتکب شده و باید در کتب درسی به آن پرداخته شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دست اندرکاران تدوین کتب درسی در آموزش و پرورش باید افرادی مسلط به تاریخ معاصر، دلسوز و منصف باشند و انتظار داریم تا مهر 99 جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها لحاظ شده باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet