خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/06 14:46:46
سرویس سیاسی
ابطحی:

هیچ توافقی میان کشورهای هم‌پیمان آمریکا در منطقه درباره «معامله قرن» وجود ندارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ترامپ برای کسب رأی لابی صهیونیست در انتخابات آمریکا، قصد رونمایی از پروژه از پیش شکست خورده «معامله قرن» را دارد.
هیچ توافقی میان کشورهای هم‌پیمان آمریکا در منطقه درباره «معامله قرن» وجود ندارد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ترامپ برای کسب رأی لابی صهیونیست در انتخابات آمریکا، قصد رونمایی از پروژه از پیش شکست خورده «معامله قرن» را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/46411.jpg هیچ,توافقی,میان,کشورهای,هم‌پیمان,آمریکا,در,منطقه,درباره,«معامله,قرن»,وجود,ندارد Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پروژه «معامله قرن» که قرار است به زودی از سوی ترامپ با حضور نتانیاهو در واشنگتن رونمایی شود، گفت: معامله قرن به سادگی قابل اجرا نیست چنانچه سابقه تعویق در مراسم های رونمایی را طی سال های اخیر دیده ایم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کشورهایی همچون مصر و قطر هنوز توافق جدی با این موضوع معامله قرن نداشته اند و حتی اردن نیز با این موضوع موافقت چندانی ندارد از این رو به نظر می رسد طرح این موضوع صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: بعد از تحولاتی که در منطقه رخ داده و بعد از اشتباه محاسباتی که ترامپ در ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس مرتکب شد، خیزشی را در کشورهای مختلف منطقه شاهد بودیم که علیه ترامپ و آمریکا صورت گرفت و به دنبال آن پارلمان عراق برای اخراج آمریکا قانونی را تصویب کرد.

سید محمد جواد ابطحی

ابطحی افزود: همچنین روز جمعه شاهد راهپیمایی عظیم ملت عراق بودیم که خواستار خروج آمریکایی ها از کشورشان بودند که تمام این موضوعات باعث شد ترامپ با عجله از سناریوی قدیمی خود رونمایی کند تا بتواند به دنبال آن امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند به خصوص که به زودی نیاز زیادی به رأی لابی صهیونیست در زمان انتخابات آمریکا دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکا قصد دارد کشورها، قدس را به پایتختی اسرائیل بپذیرند، خاطرنشان کرد: این اقدامات نه تنها رژیم صهیونیستی را امن‌تر نمی‌کند بلکه باعث زوال هرچه سریع تر آنها و ایادی آنها به خصوص آل سعود در منطقه می‌شود و به اخراج سریع‌تر تروریست‌های آمریکایی از منطقه منجر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet