پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/05 19:20:00
سرویس اجتماعی
سلیمی با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه عنوان کرد:

اختصاص یک هزار میلیاردتومان برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی اقدامی موثر برای حفظ جان آتش‌نشانان

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اقدام کمیسیون تلفیق بودجه در اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان الکترونیکی و ماشین آتش‌نشانی گامی موثر برای حفظ جان آتش‌نشانان است.
اختصاص یک هزار میلیاردتومان برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی اقدامی موثر برای حفظ جان آتش‌نشانان سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اقدام کمیسیون تلفیق بودجه در اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان الکترونیکی و ماشین آتش‌نشانی گامی موثر برای حفظ جان آتش‌نشانان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105072601869.jpg اختصاص,یک,هزار,میلیاردتومان,برای,خرید,تجهیزات,آتش‌نشانی,اقدامی,موثر,برای,حفظ,جان,آتش‌نشانان Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1399 مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان الکترونیکی و ماشین آتش‌نشانی، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق وزارت کشور مجاز شد تا سقف 1000 میلیارد تومان اوراق اسلامی با تضمین اصل و سود توسط دولت برای خرید نردبان الکترونیکی و ماشین آتش نشانی اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: در کلان شهرها و حتی شهرهای کوچک ساختمان‌های بلندمرتبه‌ای وجود دارد که در صورت وقوع آتش سازی در طبقات بالا آتش نشانی‌ها از امکانات و تجهیزات مناسب برای اطفای حریق برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: البته جان آتش‌نشانان هم در اغلب موارد در معرض تهدید قرار می‌گیرد که نمونه آن را در حادثه پلاسکو شاهد بودیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم، یادآور شد: در پایتخت ساختمان‌های بلندمرتبه ناایمنی وجود دارد که در صورت بروز حادثه‌ای ممکن است بار دیگر شاهد حوادث تلخی مانند پلاسکو باشیم بنابراین نیاز است ایمن‌سازی این ساختمان‌ها مورد توجه قرار گیرد و از سویی آتش‌نشانی‌ها به امکانات و تجهیزات به روز و پیشرفته تجهیز شوند.

بیشتر بخوانید:

سلیمی با تاکید بر ضرورت حمایت بودجه‌ای مناسب از آتش‌نشانی، گفت: اگر بتوان اعتبارات مناسب را برای خرید تجهیزات مناسب آتش نشانی اختصاص دهیم خسارات‌ها به حداقل خواهد رسید؛ جان آتش نشانان به طور مداوم در معرض خطر قرار دارد بنابراین باید اولویت ما در وهله اول تامین امنیت جانی آنها باشد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون تلفیق بودجه با اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان الکترونیکی و ماشین آتش‌نشانی گامی موثر برای امنیت جان آتش نشانان از جان گذشته برداشته و انتظار می‌رود این مبلغ تحقق یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet