هدر موبایل
1398/11/06 10:36:05
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت

مجوز مجلس به شهرداری ها برای استفاده از ابزارهای تامین مالی جهت اجرای پروژه ها

نمایندگان مردم در مجلس، شهرداری ها و دهیاری ها را مجاز به استفاده از ابزارهای تامین مالی برای اجرای پروژه های شهری و روستایی کردند.
مجوز مجلس به شهرداری ها برای استفاده از ابزارهای تامین مالی جهت اجرای پروژه ها نمایندگان مردم در مجلس، شهرداری ها و دهیاری ها را مجاز به استفاده از ابزارهای تامین مالی برای اجرای پروژه های شهری و روستایی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107054697649.jpg مجوز,مجلس,به,شهرداری,ها,برای,استفاده,از,ابزارهای,تامین,مالی,جهت,اجرای,پروژه,ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با ماده اصلاح بند الف ماده 1 این لایحه با 140 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این بند اصلاحی؛ عوارض محلی بدین صورت تعریف شد: وجوهی است که شهرداری‌ها یا دهیاری در چهارچوب قوانین و مقررات به‌منظور تأمین هزینه‌های شهر و روستا وصول می‌کنند.

در ادامه نمایندگان با اصلاح بند ج ماده 1 لایحه مذکور با 133 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این بند؛ بهای خدمات بدین صورت تعریف شد: مبلغی که شهرداری، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکتهای وابسته به شهرداری‌ها و یا دهیاری‌ها مطابق قوانین و مقررات در ازای خدمات ارائه‌شده، از متقاضیان دریافت خدمات، وصول می‌کنند.

همچنین نمایندگان با ماده 3 لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با 142 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این ماده اصلاحی؛ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند در چهارچوب قوانین و مقررات از انواع ابزارهای تأمین منابع مالی و روشهای اجرائی مناسب برای اجرای پروژه‌های مصوب شهری و روستایی و پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی با پیش‌بینی تضامین کافی استفاده کنند. آیین‌نامه مالی موضوع این ‌ماده ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این قانون با پیشنهاد مشترک شورای‌عالی استان‌ها و وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نمایندگان مردم در مجلس با اصلاح ماده 4 این لایحه نیز با 138 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 4 اصلاحی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها؛ عوارض محلی اعم از عوارض بر ساختمان‌ها، مستحدثات، تأسیسات، تبلیغات معابر و فضاهای شهری و روستایی و ارزش افزوده ناشی از اجرای طرحهای توسعه شهری و روستایی و دارایی‌های غیرمنقول مطابق قوانین و مقررات تعیین می‌گردد. وزارت کشور با همکاری شورای‌عالی استان­ها حداکثر تا پایان آذرماه هر سال، عناوین عوارض را تهیه و وزیر کشور آن را ابلاغ می‌کند.

لازم به ذکر است تبصره های 2  و 3 ماده 4 لایحه مذکور با موافقت نمایندگان حذف شدند.

نمایندگان در ادامه بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها به تبصره 6 ماده 4 رسیدند و اصلاح آن را با 140 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

براساس این اصلاحیه؛ در تبصره (6) ماده (4) عبارت «با رعایت بند (5) ماده (26) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و» پس از عبارت «مطابق قوانین مربوطه» افزوده می‌شود و عبارت «و همچنین الحاق اراضی به محدوده روستا» حذف می‌شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet