خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/06 10:39:28
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان انجام می‌شود؛

بررسی اولویت‌دار طرح لحاظ مدرک تحصیلی کارمندان در قانون مدیریت خدمات کشوری

نمایندگان مجلس با بررسی اولویت‌دار طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۶) قانون مدیریت خدمات کشوری طبق تبصره (۱) ماده (۱۰۰) موافقت کردند.
بررسی اولویت‌دار طرح لحاظ مدرک تحصیلی کارمندان در قانون مدیریت خدمات کشوری نمایندگان مجلس با بررسی اولویت‌دار طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری طبق تبصره (1) ماده (100) موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701109360555279.jpg بررسی,اولویت‌دار,طرح,لحاظ,مدرک,تحصیلی,کارمندان,در,قانون,مدیریت,خدمات,کشوری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 6 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری طبق تبصره (1) ماده (100) با 129 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

حمیدرضا حاجی بابایی در تشریح طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: قبل از سال 93 هر کارمندی می‌توانست ادامه تحصیل داده و مطابق مواد 43، 70 و ... قانون مدیریت خدمات کشوری می‌توانست مدرک دریافتی را برای اعمال در سوابقش به مجموعه خود ارائه دهد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در اقدامی مسئولان وقت تصمیم گرفتند هر کارمندی فقط یک بار بتواند مدرک تحصیلی خود را ارائه دهد و این موضوع در آن زمان توسط نمایندگان مصوب شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون طرحی توسط نمایندگان قوه مقننه تهیه شده تا کارمندانی که طی 5 سال گذشته با مشکل مواجه بودند بتوانند مدارک تحصیلی خود را برای اعمال در سوابق ارائه دهند؛ همچنین برای جلوگیری از اعمال اصل (75) پیش‌بینی شده کمیسیون تلفیق اعتباری را در این راستا در نظر گیرد.

نادر قاضی پور در مخالفت با طرح یاد شده گفت: متأسفانه خیلی از کارمندان مشمول خدمات کشوری نیستند که به عنوان مثال می‌توان به کارمندان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: بنابراین طرح یاد شده باید شامل کارمندان 3 قوه و نیروهای مسلح شود تا همه در برابر عدالت یکسان باشند.

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس در موافقت با طرح مذکور گفت: آموزش مقدمه توسعه و پیشرفت کشور است لذا اقدامی که در سال 93 صورت گرفت از پیشرفت ممانعت کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet