هدر موبایل
1398/11/06 14:05:21
سرویس فرهنگی
میرزاده بر ضرورت بازنگری در تقویم آموزشی تأکید کرد:

تقویم آموزشی در مخاطره تعطیلی‌های غیررسمی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر ضرورت بازنگری در تقویم آموزشی برای کاهش تعطیلات مدارس، گفت: اگر قرار باشد تعطیلات جدیدی به تقویم آموزشی بیفزاییم باید در نظر داشت که گسستگی در تقویم آموزشی موجب افت کیفی آموزشی می‌‎شود.
تقویم آموزشی در مخاطره تعطیلی‌های غیررسمی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر ضرورت بازنگری در تقویم آموزشی برای کاهش تعطیلات مدارس، گفت: اگر قرار باشد تعطیلات جدیدی به تقویم آموزشی بیفزاییم باید در نظر داشت که گسستگی در تقویم آموزشی موجب افت کیفی آموزشی می‌‎شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105584552947.jpg تقویم,آموزشی,در,مخاطره,تعطیلی‌های,غیررسمی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه تعطیلی در تقویم آموزشی کشور، نامتعارف و بیشتر از نُرم جهانی است، اظهار کرد: علاوه بر تعطیلی‌های پیش بینی شده در تقویم رسمی کشور، تعطیلی‌های پیش بینی نشده بسیاری نیز در طول سال تحصیلی ایجاد می‌شود که همه این تعطیلی‌ها مستقیماً بر کیفیت آموزش تأثیر می‌گذارد.

تعطیلات غیر رسمی آزاردهنده‌ هستند

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا نیاز است که جلوی تعطیلی‎های غیر رسمی که بهانه‌های واهی ساعات آموزشی کشور را به مخاطره می‌اندازد، گرفته شود؛ افزود: بارها دیده شده که مدارس به دلایل مختلف از جمله ورود مسئولان به یک استان و مدرسه، مناسبت‌های مختلف، آلودگی هوا، سرمای شدید هوا و غیره موجب تعطیل می‌‎شود که این رویه به هیچ عنوان صحیح  و علمی نیست.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: مجلس حدود 25 سال قبل مصوب کرد که سال تحصیلی از ابتدای مهرماه آغاز و در پایان خردادماه نیز به پایان برسد و این تصمیم به این دلیل اتخاذ شد که هر وزیری متناسب با سلیقه خود یک تاریخ را برای آغاز سال تحصیلی اعلام می‌کرد که این مسئله موجب سردرگم شدن خانواده‌ها می‌شد و بسیاری از والدین کارمند به هیچ عنوان نمی‌‎توانستند برنامه‌ریزی داشته و بر آن اساس مرخصی بگیرند.

لایحه‌ای درباره تغییر تقویم آموزشی به مجلس ارائه نشد

میرزاده تصریح کرد: پس از این، هرگز لایحه و طرحی درباره تغییر تقویم آموزشی در مجلس مطرح نشد و فقط طرح‌هایی مانند لایحه هوای پاک اشاره‌ای به تغییر زمان تحصیلی دانش آموزان داشت که حتی وزارت آموزش و پرورش هم از آن اطلاعی نداشت و مجلس به دلیل اینکه کار کارشناسی جامعی روی آن صورت نگرفته بود، مجلس با آن مخالفت کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که دولت و شورای عالی آموزش و پرورش به اجماع برسند و یک لایحه کارشناسی شده درباره تغییر تقویم مدارس به مجلس ارائه شود، قطعا کمیسیون آموزش و مجلس با آن همراهی خواهند کرد. 

گسستگی در تقویم آموزشی موجب افت کیفی می‌‎شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر تعطیلات گسستگی آموزشی در سال تحصیلی ایجاد کند، موجب افت تحصیلی دانش آموزان می‌شود؛ بنابراین اگر قرار است ایامی به تعطیلاتی اضافه شود باید دروس دانش آموزان در سه ترم به آن‌ها درس داده شود و پایان هر ترم نیز امتحان همان ترم از دانش آموزان اتخاذ شود؛ در غیر این صورت گسستگی در تقویم آموزشی به روند تحصیل دانش آموزان ضربه می‌زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet