هدر موبایل
1398/11/06 12:22:09
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی:

پذیرش توافق پاریس بدون صدور مجوز مجلس، خلاف قانون اساسی است

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: پذیرش توافق پاریس بدون صدور مجوز مجلس خلاف اصل ۷۷ قانون اساسی است.
پذیرش توافق پاریس بدون صدور مجوز مجلس، خلاف قانون اساسی است نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: پذیرش توافق پاریس بدون صدور مجوز مجلس خلاف اصل 77 قانون اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201910108917345400.jpg پذیرش,توافق,پاریس,بدون,صدور,مجوز,مجلس،,خلاف,قانون,اساسی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 6 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: در ششم آبان 94 متنی در هیأت وزیران تصویب شد و بر این اساس تعهداتی برای ایران در خصوص توافقنامه پاریس پذیرفته شده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دو روز بعد نیز نسخه انگلیسی این موضوع در دبیرخانه کنوانسیون تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد به ثبت رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس نرخ ظرفیت نیروگاه‌های کشور کاهش یافته و وعده‌های اروپایی‌ها برای ایجاد مزرعه‌های خورشیدی نیز محقق نشده است.

وی افزود: در فروردین ماه سال 95 نیز ایران رسماً توافق پاریس را اجرایی کرده در حالی که به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه رخداد یاد شده مخالف اصل 77 قانون اساسی است، گفت: چرا دولت به خارجی‌ها تعهداتی را داده در حالی که باید برای این موضوع مصوبه مجلس صادر می‌شد و سپس تعهدات برای کشور رقم می خورد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس در تذکری به وزیر نفت خاطر نشان کرد: گاز طبیعی به پتروشیمی‌ها داده نشده از این رو تولید اوره نیز صورت نگرفته و این در حالی است که کشاورزان برای کشت محصولات خود نیازمند کود اوره هستند؛ وزارت نفت هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet