پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/08/02 10:46:00
سرویس صحن
جانسون در گفتگوی‌اختصاصی‌باخانه ملت:

هیات‌ایرانی‌دراجلاس‌ژنونقش‌برجسته‌ای‌ایفاکرد

**"آندرزبی جانسون" دبیرکل اتحادیه بین المجالس جهانی یک شخصیت دیپلماتیک بین المللی است،علی رغم مشغله کاری که به عنوان دبیر کل در برپایی اجلاس ژنو بر دوش دارد درخواست مصاحبه با خانه ملت را با روی باز می پذیرد و برخلاف انتظار دقیقا سر موعد مقرر ما را در دفتر کارش ملاقات می کند.

از جانسون درخصوص حضور و نقش هیات ایرانی در یکصد و بیست و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس سوال می کنم و اینکه ارزیابی وی به عنوان دبیر کل حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در یکصدو بیست و یکمین اجلاس بین المجالس چیست ؟

وی در پاسخ می گوید: نقش هیات ایرانی در این اجلاس مثل دیگر اجلاس‌ها یک نقش برجسته است، هیات ایرانی یک هیات شناخته شده است. نقش هیات ایرانی در این اجلاس نه به خاطر اینست که در سطح رئیس مجلس حضور پیدا کرده است بلکه در همه اجلاس‌ها ایران و هیات پارلمانی آن یک حضور مجدانه و فعال دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه جایگاهی که "اتحادیه بین المجالس جهانی" برای "اتحادیه بین المجالس اسلامی" در مسایل منطقه‌ای با توجه به اینکه اتحادیه بین المجالس اسلامی موضوعات مربوط به خاورمیانه و از جمله فلسطین را در دستور کار خود دارد اتحادیه بین المجالس جهانی جه جایگاهی برای پیشنهادات و راهکارهایی که اتحادیه بین المجالس اسلامی ارائه می‌دهد قائل است؟ اظهار می دارد: اتحادیه بین المجالس اسلامی نقش بسیار مهمی در هماهنگی و انتقال نقطه نظرات کشورهای اسلامی به اتحادیه بین المجالس جهانی دارد و به واسطه این تلاش، اتحادیه در جریان تحولات و موضوعات حائز اهمیت جهان اسلام قرار می‌گیرد و طی سال‌های فعالیتش حضور و نقش مهمی را در ارتباط متقابل با اتحادیه بین المجالس جهانی داشته است.

 وی می افزاید:اتحادیه بین المجالس اسلامی به ما توصیه و پیشنهادات خوبی در حوزه‌های منطقه‌ای و بین المللی ارائه می‌دهد.

تهیه و تنظیم:زهرا سخائی

مترجم:امیر عباس قاسم پور

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet