هدر موبایل
1398/11/06 18:44:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

دولت ملزم به ارائه لایحه تغییر تقویم آموزشی به مجلس نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت خودش درباره تغییر تقویم آموزشی به دلیل تعطیلات می‌تواند تصمیم بگیرد و نیازی به ارائه لایحه آن به مجلس نیست.
دولت ملزم به ارائه لایحه تغییر تقویم آموزشی به مجلس نیست عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت خودش درباره تغییر تقویم آموزشی به دلیل تعطیلات می‌تواند تصمیم بگیرد و نیازی به ارائه لایحه آن به مجلس نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104041871021.jpg دولت,ملزم,به,ارائه,لایحه,تغییر,تقویم,آموزشی,به,مجلس,نیست Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به کاهش 250 ساعتی زمان آموزش به دانش آموزان با توجه به تعطیلی‌های گسترده امسال، گفت: این مسئله فقط مربوط به امسال نیست و همه ساله با وقوع برخی حوادث، شاهد تعطیلی مدارس هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: معمولا دولت به دلایل مختلفی چون وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و یا بارش شدید برف و آلودگی هوا، مدارس را تعطیل می‌کند که موضوع جدیدی نیست.

وی ادمه داد: راهکارهای بسیار زیادی برای جبران کسری ساعات آموزش به دانش آموزان وجود دارد که دولت باید در این زمینه جلسات کارشناسی شده برگزار کند و راه حلی را برای جبران این مسئله ارائه کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تشریح اقدامات احتمالی دولت برای جبران کسری ساعات آموزش به دانش آموزان، افزود: دولت می‌تواند ابلاغ کند که یک ماه به زمان پایان سال تحصیلی اضافه شود، مدارس در روزهای پنج شنبه تشکیل شود و یا اینکه به ساعت کلاس‌های مدارس اضافه شود و دانش‌آموزان در طول روز یک ساعت بیشتر آموزش ببینند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد که دولت لایحه‌ای را جهت تغییر تقویم آموزشی به مجلس ارائه کند، تاکید کرد: این مسئله در اختیار دولت است و دولت می‌تواند در این باره تصمیم‌گیری کرده و مصوبه خود را اجرا کند و نیازی به ارائه این لایحه به مجلس نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet