خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/06 19:38:46
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تبیین گزارش حادثه تروریستی اهواز/ فردا، وضعیت ماهواره‌های ایران بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قرائت و بررسی گزارش حادثه تروریستی اهواز، گفت: لوایح پروتکل حفاظت از تنوع زیستی و موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین ایران و سوئیس در نشست امروز با اتفاق آرا به تصویب رسید.
تبیین گزارش حادثه تروریستی اهواز/ فردا، وضعیت ماهواره‌های ایران بررسی می‌شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قرائت و بررسی گزارش حادثه تروریستی اهواز، گفت: لوایح پروتکل حفاظت از تنوع زیستی و موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین ایران و سوئیس در نشست امروز با اتفاق آرا به تصویب رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104076781342.jpg تبیین,گزارش,حادثه,تروریستی,اهواز/,فردا،,وضعیت,ماهواره‌های,ایران,بررسی,می‌شود Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز یکشنبه 6 بهمن ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز با بررسی اخبار و تحولات روز شروع شد و در ادامه جلسه دو لایحه دولت تحت عنوان «لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» و «لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس» با اتفاق آرا به تصویب رسید.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ادامه جلسه مصوب شد که وزارت ارتباطات و وزارت دفاع همراه با دانشگاه‌های مرتبط در کمیسیون حضور یابند و پیرامون ماهواره و ساخت آن، میزان آمادگی برای پرتاب و مشخصات و ویژگی های ماهواره‌های مذکرو توضیح دهند و کمیسیون را در جریان پیشرفت کار و زمان احتمال پرتاب گزارش دهند. بنابراین فردا دوشنبه هفتم بهمن ماه این جلسه برگزار می‌شود.

نقوی حسینی افزود: کمیسیون نسبت به مصاحبه ظریف وزیر امور خارجه در رابطه با مذاکره با آمریکا نیز عکس العمل شدیدی داشت.

وی یادآور شد: در ادامه جلسه، آقای جاسمی نماینده کمیسیون امنیت ملی مجلس که گزارش بازدید و سرکشی به خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز در مراسم رژه نیروهای مسلح را ارایه کرد و در توضیح گزارش خود گفت «خانواده های معظم شهدا خیلی گله مند بودند و درخواست‌های خود را طی نامه‌ای به کیمسیون اعلام کردند. همچنین آنها درخواست برخورد قاطع با مسببین این حادثه را داشتند.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای جاسمی همچنین گفت «خانواده شهدای اهواز درخواست ساخت نمادی در محل حادثه را داشتند.» نامه خانواده‌های شهدای حادثه در صحن جلسه کمیسیون قرائت شد. کمیسیون ضمن تقدیر مجدد از خانواده معظم شهدا متعهد شد درخواست آنها را از طریق مراجع ذی ربط پیگیری کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet