هدر موبایل
1398/11/08 09:33:06
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

ماندن نظامیان آمریکا در کشور عراق تجاوز تلقی می‌شود

نماینده مردم کرج گفت: وقتی که طرح خروج نظامیان آمریکایی در پارلمان عراق تصویب می‌شود،کشورهای دیگر باید به آن احترام بگذارند؛ بنابراین اگر آمریکا برای این قانون عراق احترامی قائل نشود، ماندن آنها در این کشور تجاوز تلقی می‌شود.
ماندن نظامیان آمریکا در کشور عراق تجاوز تلقی می‌شود نماینده مردم کرج گفت: وقتی که طرح خروج نظامیان آمریکایی در پارلمان عراق تصویب می‌شود،کشورهای دیگر باید به آن احترام بگذارند؛ بنابراین اگر آمریکا برای این قانون عراق احترامی قائل نشود، ماندن آنها در این کشور تجاوز تلقی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201906101419536789.jpg ماندن,نظامیان,آمریکا,در,کشور,عراق,تجاوز,تلقی,می‌شود Icana

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به راهپیمایی میلیونی مردم عراق علیه آمریکا در جهت خروج نظامیان ایالات متحده در این کشور اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در عراق چنین حرکت انقلابی شکل گرفته تا اینکه مردم بتوانند برای حفظ تمامیت ارضی کشور خود فریاد سر دهند و این نشان می‌دهد که مردم نسبت به حضور نظامیان آمریکایی در کشورشان معترض هستند.

 وی در ادامه افزود: وقتی که مردم عراق به صحنه آمدند در حقیقت این حرکت یک پشتوانه عظیمی برای حکوت خواهد بود؛ چرا که دولتمردان عراق می‌توانند بدون دغدغه و واهمه خروج نظامیان آمریکا از این کشور را کلید بزنند.

 رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به تعامل بیشتر دولتمردان عراق با مردم کشورشان در جهت موفقیت این کشور اشاره و اظهار کرد: به نظر من مردم عراق هم نسبت به خود و هم نسبت به آینده کشورشان حساسیت به خرج دادند و بدون شک اگر دولت عراق به سمتی برود که به درخواست مردم خود جواب مثبت بدهد موفقیت آنها روز افزون خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: اگر دولتمردان عراق بخواهند پشت پرده با آمریکا در رابطه با ماندن نظامیان ایالات متحده مذاکره کنند، قطعا عراق با یک بی نظمی داخلی مواجه خواهد شد و مردم هم پاسخ دولتمردان خود را خواهند داد.

کولیوند به مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی در این کشور اشاره کرد و گفت:  وقتی که طرح خروج نظامیان آمریکایی در پارلمان عراق تصویب می‌شود، کشورهای دیگر باید به آن احترام بگذارند؛ بنابراین این مطالبه فقط مطالبه یک جریان خاص در پارلمان عراق نیست، بلکه یک قانون است که آمریکا باید به آن عمل کند اگر آمریکا برای این قانون عراق احترامی قائل نشود، ماندن آنها در این کشور تجاوز تلقی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet