هدر موبایل
1398/11/07 16:04:00
سرویس اجتماعی
حمزه مطرح کرد:

تلاش ایران برای ساخت داروهای پیشرفته با هدف کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تلاش برای ساخت داورهای نوین در داخل کشور موجب کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها می‌شود.
تلاش ایران برای ساخت داروهای پیشرفته با هدف کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تلاش برای ساخت داورهای نوین در داخل کشور موجب کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107644588764.jpg تلاش,ایران,برای,ساخت,داروهای,پیشرفته,با,هدف,کاهش,اثرپذیری,از,تحریم‌ها Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تحریم دارویی در نظام حقوقی بین‌الملل به هیچ عنوان قابل قبول نیست، گفت: کشورها تحت هیچ شرایطی حق ندارند کشور دیگری را از تهیه دارو و غذا محروم کرده و سلامت مردم را به خطر بیندازند، اما دشمنان ما بر خلاف تمامی قواعد و قوانین بین الملل، تحریم‌هایی را در خصوص غذا و دارو به ایران تحمیل کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: تحریم‌ها، تامین برخی از داروهای بیماری‌های خاص را از جمله پانسمان بیماران پروانه‌ای یا ‌ای بی و داروی بیماران  Mps که وابسته به واردات بود با مشکل مواجه کرده است.

کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها با ساخت داورهای داخلی

وی با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه کمبود داروهای اساسی علیرغم تحریمها کاهش یافته است، یادآور شد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش وابستگی و توجه به توان داخلی کشور، همواره تلاش شده بخش ساخت داروهای داخلی را افزایش دهیم تا ضمن کاهش وابستگی به واردات دارو، میزان اثرپذیری کشور از تحریم‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر نیز بیش از 97 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود که موجب کاهش آسیب پذیری در برابر تحریم‌ها شده است.

 

بیشتر بخوانید: 

 

تلاش ایران برای ساخت داورهای پیشرفته

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس دهم، با بیان اینکه درخصوص ساخت داروهای نوین و  Hi-Tech با مشکل مواجه هستیم، تصریح کرد: در تلاش هستیم داروهای با تکنولوژی با را نیز در داخل کشور تولید کنیم. هم اکنون نیز تولید داخلی برخی از داروهای  Hi-Techکلید خورده و امیدواریم در آینده نزدیک، دیگر اقلام ضروری را نیز در داخل کشور تولید کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet