هدر موبایل
1398/11/07 10:47:15
سرویس فرهنگی
ابطحی مطرح کرد:

رقمی معادل 6 هزار میلیارد تومان؛ مالیات مؤسسات کنکور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصوبه امروز مجلس در خصوص اخذ مالیات از موسسات کمک آموزشی و کنکور، رقم مالیات این مؤسسات را نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان تخمین زد.
رقمی معادل 6 هزار میلیارد تومان؛ مالیات مؤسسات کنکور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصوبه امروز مجلس در خصوص اخذ مالیات از موسسات کمک آموزشی و کنکور، رقم مالیات این مؤسسات را نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان تخمین زد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001101973996770.jpg رقمی,معادل,6,هزار,میلیارد,تومان؛,مالیات,مؤسسات,کنکور Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه مهم امروز مجلس درباره استثنا شدن مؤسسات کمک آموزشی و کنکور از معافیت‌های مالیاتی، گفت: در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، خدمات زینک، چاپ و انتشار، روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، چاپ کتاب، نشریه  و خدمات نشر و توزیع آنها و هرگونه تبلیغات در روزنامه ها و نشریات به استثنای موسسات کمک آموزشی و کنکور از مالیات معاف شدند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گردش مالی بالای مؤسسات کمک آموزشی و کنکور، افزود: گردش مالی در این حوزه 40 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده که اگر به درستی از این مؤسسات مالیات اخذ شود، رقمی معادل 6 هزار میلیارد تومان به درآمد مالیاتی کشور اضافه خواهد شد.

وی، رأی امروز مجلس به این استثنا شدن موسسات کمک آموزشی و کنکور را بسیار مهم دانست و گفت: در شرایط کاهش اتکای کشور به بودجه‌های نفتی این تصمیم بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

محمدجواد ابطحی

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در متنی که در ماده 9  لایحه مالیات بر ارزش افزوده نگارش شده بود مؤسسات کنکوری هم از پرداخت مالیات معاف بودند ولی با پیشنهاد بنده عبارت " به استثنای موسسات کمک آموزشی و کنکور" به جزء 3 بند (ب) ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، اضافه و معافیت این مؤسسات  حذف شد.

به گزارش خانه ملت، در ماده 9 این لایحه آمده است عرضه خدمات زیر از پرداخت مالیات و عوارض معاف می‌باشد: خدمات زینک، چاپ و انتشار، روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، چاپ کتاب، نشریه  و خدمات نشر و توزیع آنها و هرگونه تبلیغات در روزنامه ها و نشریات به استثنای موسسات کمک آموزشی و کنکور./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet