هدر موبایل
1398/11/08 09:38:47
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد با اشاره به تخلفات گسترده در صندوق نوآوری و شکوفایی:

منابع صندوق نوآوری در بانک‌ها سپرده‌‎گذاری شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با برشمردن تخلفات در صندوق نوآوری و شکوفایی، تأکید کرد: منابع صندوق نوآوری به جای در اختیار قرار گرفتن نزد نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان در بانک‌ها سپرده‌‎گذاری شده است.
منابع صندوق نوآوری در بانک‌ها سپرده‌‎گذاری شده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با برشمردن تخلفات در صندوق نوآوری و شکوفایی، تأکید کرد: منابع صندوق نوآوری به جای در اختیار قرار گرفتن نزد نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان در بانک‌ها سپرده‌‎گذاری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg منابع,صندوق,نوآوری,در,بانک‌ها,سپرده‌‎گذاری,شده,است Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جریان افتادن ماده 134 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با نظر نمایندگان مجلس برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی شد و حتی از صندوق توسعه ملی نیز مبلغ سه هزار میلیارد تومان به این صندوق کمک شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه این صندوق از مسیر قانونی که برای آن تبیین شده منحرف شد و اعتبارات این صندوق که باید به صورت وام‌ قرض الحسنه 100 تا 200 میلیون تومانی با سود 4 درصد در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد، در بانک‌ها سپرده‌گذاری شده و سودهای کلانی دریافت و نصیب هیأت مدیره شده و مشخص هم نیست این پول به کجا رفته است.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: از سوی دیگر هیأت مدیره این صندوق، ساختمان بزرگی را در تهران خریداری و اقدام به گسترش تشکیلات کرد که این مسئله به هیچ عنوان ضرورت نداشت.

کوچکی نژاد یکی دیگر از تخلفات صورت گرفته در صندوق نوآوری و شکوفایی را دریافتی‌های کلان اعضای هیأت مدیره برشمرد و اضافه کرد: متأسفانه به جای اینکه نخبگان و افراد مؤثر علمی در هیأت مدیره این صندوق قرار گیرند، مسئولان دولتی‌ در هیأت مدیره این صندوق جا خوش کرده‌اند و حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند.

وی تأکید کرد: ساختار اداری در این صندوق به نحوی پیچیده طراحی شده که نخبگان نمی‌توانند به این صندوق دسترسی داشته باشند و در شهرستان‌ها نیز دست نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان از این صندوق کوتاه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: تلاش ما این است که گزارش تخلفات صندوق که با کمک دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و نهادهای امنیتی تدوین شده در همین مجلس قرائت و به قوه قضاییه ارسال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet