خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/08/02 11:38:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون اقتصادی:

کسری بودجه دولت به مصوبات مجلس ربطی ندارد

**رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ناشی بودن کسری بودجه دولت در سال جاری را از عدم تعیین یارانه برای بنزین را نادرست دانست.

"ارسلان فتحی پور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به کسری بودجه دولت در واردات بنزین گفت: دولت برای کسری واردات بنزین درصدد انجام اقداماتی است و رئیس جمهور نیز چند روز گذشته در همایشی اعلام کرد متمم بودجه‌ای را برای گرفتن مجوز به مجلس خواهد فرستاد.

وی افزود: این متمم بعد از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تقدیم مجلس خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی ادامه داد: انشاالله ما نیز آن را بررسی کرده و در صورت ضرورت قطعا آن را به تصویب خواهیم رساند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رد اظهارات برخی افراد که کسری بودجه دولت در واردات بنزین را ناشی از در نظر گرفته نشدن اعتباری برای یارانه بنزین از سوی مجلس در قانون بودجه سالانه عنوان می‌کنند، تکید کرد: این تصور غلطی است که مصوبه مجلس را عامل کسری بودجه دولت در واردات بنزین تصورکنند.

فتحی پور تصریح کرد: مجلس در قانون بودجه امسال تعیین قیمت بنزین آزاد را به عهده دولت گذاشته است. همچنین براساس مصوبه مجلس دولت در تولید و توزیع بنزین باید به گونه‌ای عمل کند که براساس تولیدات داخل باشد و در صورتی که بخواهد بنزین را به قیمت آزاد وارد کند باید آن را به همان قیمت به فروش برساند.

وی با اشاره به بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در صحن علنی مجلس گفت: بعد از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، بررسی این لایحه ادامه می‌یابد و با تصویب مجلس برای تایید به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

فتحی‌پور خاطرنشان کرد: احتمالا تا یک  ماه دیگر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به دولت ابلاغ می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها بخواهد در سال 1388 اجرایی شود، دولت برای جبران کسری بودجه خود باید مجددا لایحه متممی به مجلس بیاورد و مجلس هم مصوب کند که این مبلغ از آن محل درآمد هزینه می‌شود.

وی تاکید کرد: انشاالله دولت با تصویب متمم بودجه بتواند مشکلات کسری بودجه را حل و فصل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet