هدر اصلی
1398/11/08 08:11:21
سرویس فرهنگی
عابدی:

سوزاندن کتاب پزشکی ناشی از جهل است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سوزاندن کتاب پزشکی ناشی از جهل است و تفکر اسلام هراسی را در دنیا ترویج می‌دهد.
سوزاندن کتاب پزشکی ناشی از جهل است عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سوزاندن کتاب پزشکی ناشی از جهل است و تفکر اسلام هراسی را در دنیا ترویج می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104564221611.jpg سوزاندن,کتاب,پزشکی,ناشی,از,جهل,است Icana

حیدر علی عابدی   در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به آتش زدن کتاب پزشکی ( اصول طب هاریسون ) توسط یک مدعی طب اسلامی، گفت: این اقدام ناشی از جهل بوده و در شان اسلام نیست و تفکر اسلام هراسی را در دنیا ترویج می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسلمانان همیشه طرفدار علم بودند و جمهوری اسلامی در این رابطه یکه تاز است، افزود: رهبر معظم انقلاب به طور مداوم از نمایشگاه‌ها، موسسات دانش بنیان و نمایشگاه‌های کتاب بازدید می‌کنند و این اقدام باعث افتخار جمهوری اسلامی است.

وی با یادآوری اینکه بسیاری از تئوری‌های کتاب هاریسون از دانشمندان اسلامی اخذ شده است، ادامه داد: علم از جایی استخراج نشده بلکه  امانت بوده و به تدریج توسط بشر تکامل می‌یابد در واقع علم محصول عمر بشر است و علم موجود در کتاب‌های غربی تنها مختص آنها نیست و بسیاری از علوم نتیجه و محصول تلاش و نظریات دانشمندان مسلمان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابوعلی سینا نظریاتی را برای درمان بیماری دیابت مطرح کرده که توسط دانشمندان غربی در حال تکمیل بوده و مجسمه ابن سینا، رازی و برخی اطبای اسلامی در برخی از دانشگاه‌های پزشکی و داروسازی اروپایی نصب شده است؛ کتاب هاریسون محصول دانش بشری است و آتش زدن آن بیانگر اطلاعات اندک پزشکی آن فرد است.

عابدی با بیان اینکه طب اسلامی و سنتی بی‌نیاز از غرب و علوم قدیم بی نیاز از علوم جدید نیست، تصریح کرد: به طور قطع افرادی که از این دست شعارها را مطرح می‌کنند اگر با مشکل کلیه مواجه شوند داروهای شیمیایی مصرف می‌کنند و برای درمان راهی کشورهای خارجی می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: مطلوب نیست با وجود این همه منابع غنی در اسلام چهره‌ای بد از آن به نمایش بگذاریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet