پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/23 20:29:33
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون زنان مجلس:

اروپا به وعده و بیانیه اکتفا کرده است / رفتار چندگانه اروپا درمواجه با کشورها در راستای تامین منافع خودشان است

عضو فراکسیون امید مجلس می گوید: رفتار چندگانه اروپایی ها در مواجهه با کشورها در راستای تامین منافع خودشان است.
اروپا به وعده و بیانیه اکتفا کرده است / رفتار چندگانه اروپا درمواجه با کشورها در راستای تامین منافع خودشان است عضو فراکسیون امید مجلس می گوید: رفتار چندگانه اروپایی ها در مواجهه با کشورها در راستای تامین منافع خودشان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105914006999.jpg اروپا,,به,وعده,و,بیانیه,اکتفا,کرده,است,/,رفتار,چندگانه,اروپا,درمواجه,با,کشورها,در,راستای,تامین,منافع,خودشان,است Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  درباره اظهارات اخیر رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر تلاش برای زنده نگه داشتن برجام گفت: اتحادیه اروپا در تامین منافع خود از برجام جدی است، اما توان و اراده ای در مقابل آمریکا ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس با اشاره به صحبت های رییس مجلس درباره احتمال خروج از NPT افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی در موضوع برجام؛بیانات مقام معظم رهبری را تکرار کردند که بالاخره اگر اروپایی ها بخواهند روش‌های شان را تغییر بدهند ، ماهم روش‌ها را تغییر می دهیم.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به موضوع مکانیسم ماشه از سوی اروپا، تاکید کرد:اینکه اروپایی ها فعلاً به دادن بیانیه اکتفا کرده اند و تا الان نگاهشان به آمریکا بوده است.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به وعده راه اندازی اینستکس در آینده‌ای نزدیک، مطرح کرد: هدف اروپا از دادن وعده اینستکس و ایجاد کانال مالی خریدن زمان و ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از یک طرف اروپا می گوید که ما حاضریم در برجام باشیم و همکاری کنیم ؛راهکار نشان می دهد ولی عملاً کاری انجام نمی‌دهد و فقط در صحبت و کلام است.

مافی با بیان اینکه موضوع کانال مالی باید مشکلات دارو د درمان را رفع کند،تاکید کرد: با صحبت و بیانیه مشکلات حل نمی شود ،راجع به این موضوع به اروپا خیلی فرصت دادیم و گفتندکه اینستکس را فعال کنیم تا مشکلات مالی حل شود؛اما این اتفاق نیفتاد و هیچ راهی پیش پای ایران نگذاشتند،در کلام می پذیرند اما در عملا کاری انجام نمی دهند.

عضو فراکسیون زنان مجلس خاطرنشان کرد: به نظر من زمان و فرصت زیادی به اروپایی‌ها داده ایم و اگر نتوانند در جایگاهی که حرف و عملشان یکی باشد ،قرار بگیرند ؛طبیعتا ما هم متقابلاً رفتار متفاوتی را نشان می دهیم.

عضوهیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس دهم، با بیان اینکه اروپایی ها نگاهشان به آمریکا است، اظهار کرد: بعضی از این کشورهای اروپایی بیشتر اجرا کننده برنامه ها و سیاست‌های آمریکا هستند ولی ما به آنها زمان فرصت دادیم که مستقل باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی تلاش خود را کرده و به همه تعهدات در چارچوب NPT عمل کرده است ،اما ممکن است که از ان پی تی خارج شویم، چرا که اعتقاد ما بر اعتماد و ارتباط است و اگر مشخص شود که این ارتباط یک طرفه است، عاقلانه نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet