هدر موبایل
1398/11/08 10:00:08
سرویس صحن
در نشست علنی امروز

اسماعیلی دلایل استعفای خود از نمایندگی مجلس را تشریح کرد

نماینده مردم سروستان در مجلس دلایل استعفای خود از نمایندگی مجلس را تشریح کرد.
اسماعیلی دلایل استعفای خود از نمایندگی مجلس را تشریح کرد نماینده مردم سروستان در مجلس دلایل استعفای خود از نمایندگی مجلس را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809102592055248.jpg اسماعیلی,دلایل,استعفای,خود,از,نمایندگی,مجلس,را,تشریح,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، داریوش اسماعیلی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل استعفای خود از نمایندگی مجلس به منظور تصدی در معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از وزیر صمت و مسئولان جهت حمایت و هیات رئیسه مجلس به ویژه دکتر علی لاریجانی که موضوع استعفا را در دستور کار مجلس قرار دادند، تشکر می کنم.

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین از مردم حوزه انتخابیه که در دو دوره متولی به من اعتماد کردند، تشکر می کنم. در دوره اول با 33 هزار رأی از مجموع 99 هزار رأی و در مرحله دوم با 57 هزار رأی از مجموع یکصد هزار رأی من را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند و امروز اگر از لحاظ حقوقی شخصیتی داریم، مدیون مردمی است که زمینه حضور من را برای دو دوره متوالی مجلس فراهم کردند.

وی ادامه داد: علت استعفای من پیشنهاد وزیر صمت برای پذیرش معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح سوابق تحصیلی و کاری خود گفت: لیسانس؛ فوق لیسانس و دکتری زمین شناسی با گرایش معدن دارم و در سال 1380 مدرک دکتری را اخذ کردم و در سال 1389 در کمترین فاصله موفق به اخذ درجه استاد تمام و پروفسوری در دانشگاه تهران شدم و در حال حاضر هم استاد تمام دانشگاه تهران هستم.

اسماعیلی یادآور شد: پیش از نمایندگی در دو مرتبه یک بار به عنوان نفر سوم و یک بار نفر هفتم دانشمندان جهان اسلام در علوم پایه، مجموعه، مقالات لیست شده در فهرست ISI معرفی شدم و در مدتی که در مجلس حضور دارم در هر دو دوره به عنوان رئیس کمیته معادن و صنایع معدنی کمیسیون صنایع و معادن، رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی، ناظر مجلس در شورای عالی معادن، رئیس دبیرخانه تعاون مجلس و دولت در بخش معدن و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در بخش های تخصصی مشغول فعالیت بودم.

وی ادامه داد: در زمان فعالیت شریعتمداری در وزارت صمت، ریاست دبیرخانه را برعهده گرفتم که تهیه نقشه راه معدن و صنایع مدنی ایران و برنامه 4 ساله صمت 1397 تا 1400 مورد توجه قرار گرفت و بیش از 40 نماینده در تدوین نقشه راه همکاری کردند  در نهایت در 72 بند کاملاً اجرایی مصوب و به وسیله وزیر وقت ابلاغ و اجرا شد؛ دکتر لاریجانی در این نقشه راه گفت که کار بسیار خوبی انجام دادید و باید مکانیزمی برای پیگیری و نظارت تهیه شود.

اسماعیلی افزود: امروز این نقشه راه تنها نقشه ای است که در بین تمام وزارتخانه ها به شکل عملیاتی وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet