شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/11/08 12:59:30
سرویس صحن
طباطبایی نژاد در نطق میان دستور:

روند بودجه ریزی کشور نیاز به اصلاح دارد

نماینده مردم اردستان با تاکید بر اصلاح بودجه ریزی در کشور گفت: روند فعلی منجر به تمرکزگرایی در کلانشهرها و خالی شدن روستاها می شود.
روند بودجه ریزی کشور نیاز به اصلاح دارد نماینده مردم اردستان با تاکید بر اصلاح بودجه ریزی در کشور گفت: روند فعلی منجر به تمرکزگرایی در کلانشهرها و خالی شدن روستاها می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100550638591.jpg روند,بودجه,ریزی,کشور,نیاز,به,اصلاح,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدصادق طباطبایی نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه، 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و قبولی عزاداری ها، گفت: حادثه ترور ناجوانمردانه سردار عزیز شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش و حوادث بعد از آن، حوادثی تلخ و شیرین بود که از خاطره ملت ما پاک نخواهد شد.

نماینده مردم اردستان در مجلس دهم ادامه داد: شهید سلیمانی هم آیت، نشانه الهی و راهنمای دل های خدایی است و هم حجت برای همه کسانی که پیمودن این مسیر را ناممکن می دانند. به حق می توان گفت شهید سلیمانی سردار مقاومت بود، هم در جهاد با نفس و هم در جهاد با دشمن چنان که رهبر فرزانه انقلاب درباره او فرمودند شهید سلیمانی، شجاعت، تدبیر و اخلاص را همزمان داشت.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه بسیار تلخ و تعجب برانگیز است، حرف از مذاکره در شرایط فعلی است، در شرایطی که سردار مقاومت توسط آمریکا ترور و به شهادت رسیده است و آمریکا مظهر عزت ما را نشانه رفته است و خیل میلیونی مردم در تشییع شهید سلیمانی حضور خود را در حمایت از مقاومت و سردار آن نشان داده اند، در شرایطی که هدف قرار دادن پایگاه عین اسد آمریکا توسط سپاه عزیز دشمن را در تصمیم گیری زمین گیر کرده است.

وی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور، مذاکره در شرایط نابرابر چه سودی برای ملت ما داشته و دارد؟ مذاکره با دشمن حیله گر و فریبکار چه سودی برای ملت دارد؟ مگر درس مذاکره زاغ و روباه را نخوانده اید؟ هنوز زمان زیادی از نقض برجام توسط آمریکا نگذشته است از طرفی هنوز شیرینی طعم پیروزی با مقاومت در جنگ با داعش در کام ماست آقای رئیس جمهور ببینید صندوق رای شما در جبهه مقاومت چه تعداد بوده است، نشان دادن ضعف در مقابل دشمن نشان دادن راه فشار بر ملت است و این یا حماقت است یا خیانت.

این نماینده مجلس بیان داشت: آقای ظریف مواضع اخیر شما در مصاحبه با مجله آلمان باعث شرمندگی است چرا از خود ضعف نشان می دهید؟ آقای رئیس جمهور آنچه باعث حدوث این انقلاب شده مقاومت بوده و آنچه مایه بقای آن است مقاومت است، آقای رئیس جمهور  دیروز گفتید مجلس مال شما، نوش جانتان! مگر شما از طریق همین ساز و کار و قانون سال ها نماینده مجلس نبودید؟ مگر از همین مسیر پا به عرصه ریاست جمهوری نگذاشته اید چرا به یکباره همه چیز را زیر سوال می برید؟ شورای نگهبان  تلاش خود را کرده، ممکن است در جایی فردی و افرادی معترض باشند که در زمان مقرر رسیدگی می شود اما این ادبیات یک نوع ساختارشکنی است  و برای شما که در سمت رئیس جمهوری مملکت هستند اصلا زیبنده نیست.

نماینده مردم اردستان در تذکر به نوبخت و سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: بررسی لایحه بودجه 99 در کمیسیون تلفیق است ساختار بودجه نیاز به اصلاحات اساسی دارد چنانچه رهبر معظم انقلاب فرمودند ساختار بودجه را اصلاح کنید، در قانون فعلی تنها معیار تخصیص بودجه سرانه جمعیت است این نحوه برنامه ریزی کلانشهرها را متراکم تر و شهرهای کم جمعیت و روستاها را روز به روز خالی تر می کند ما شعار تمرکززدایی می دهیم اما در عمل تمرکزگرایی می کنیم.

وی ادامه داد: شهرستان اردستان با مساحتی نزدیک کل مساحت استان تهران و جمعیت کم در شرایطی قرار دارد که مخارجش زیاد و اعتبارات بسیار کم دارد چرا که اعتبار بر اساس جمعیت توزیع می شود این در حالی که  جمعیت فصلی زیادی شاید چند برابر جمعیت ثابت در شهرستان رفت آمد داشته و نیاز به خدمات اجتماعی دارند که دراعتبارات دیده نمی شود به واقع می توان گفت این نگاه به بودجه ریزی کشور عامل اصلی خالی تر شدن شهرستان ها محروم و کم جمعیت و متراکم تر شدن شهرهای پر جمعیت و کلان شهرها است که قطعا باید بازنگری و اصلاح شود، این موضوع باعث تمرکزگرایی هر چه بیشتر می شود.

این نماینده مجلس در تذکر به وزیر نیرو بیان داشت: چند مجتمع آبرسانی برای روستاهای شهرستان اردستان طراحی شده که مجتمع آبرسانی ورداونگ توسط شما کلنگ زنی شد اما روند اجرایی نیاز به اعتبار و سرعت بیشتری دارد. همچنین وزیر رفاه خیلی از موکلین در باره بسته های معیشتی سوال دارند چرا سامان کافی برای این موضوع صورت نگرفته است؟  وزیر نیرو از سال 96 حدود 3 سال است هیچ تخصیص آب جدیدی برای تولید و صنعت در شهرستان اردستان وجود نداشته که امکان توسعه صنعت را در منطقه با مشکل روبه رو کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: وزیر راه، راه های مواصلاتی شهرستان بسیار فرسوده و نیاز به رسیدگی جدی دارد و بارها تذکر داده شد اما اقدام مناسبی صورت نگرفته است.

نماینده مردم اردستان تاکید کرد: در پایان باید بگویم در شهرستان اردستان در دوره گذشته مورد توجه قرار گرفته که در رأس آنها بحث اشتغال بوده و خوشبختانه حدود 600 اشتغال مستقیم در شهرستان ایجاد شده و با طراحی نقشه راهی برای اشتغال در 5 گام تثبیت، توسعه، تکمیل، احیای اشتغال از دست رفته و احداث شغل جدید توانسته روند  اشتغال را در شرایط سخت سال های گذشته حفظ و توسعه دهیم. در بحث بهداشت در شرایط فعلی پیشرفت قابل قبولی داشته در ارتباط با ورزش نیز توسعه زیرساخت های ورزشی صورت گرفته، تکمیل باند دوم اردستان به اصفهان در حال اتمام است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: پیشاپیش دهه فجر را به ملت عزیز تبریک می گویم و امیدوارم درانتخابات پیشاپیش با حضور حداکثری مردم برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات ملت ایران ثبت شود و با انتخاب افراد امین و مسئولیت پذیر جهت گیری انقلابی درمجلس افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet