ایام محرم 1398
1388/08/02 12:05:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران در پیامی به همتای پاکستانی خود خواستار شد

دستگیری عبدالمالک ریگی و تحویل آن به ایران

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در پیامی به همتای پاکستانی خود، دستگیری هرچه سریع‌تر سرکرده گروهک تروریستی ریگی و تحویل آن به ایران را خواستار شد.

"علی اکبر آقایی" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با ارسال پیامی به "فهمیده میرزا" رییس مجلس ملی و رییس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران، ضمن اظهار تاسف عمیق از وقایع تروریستی اخیر شهر سرباز استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: با کمال تاسف و تاثر در روزهای اخیر شاهد شهادت تعدادی از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سران قبائل و مردم بی‌گناه بلوچ توسط گروهک تروریستی و جنایتکار موسوم به "ریگی" در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان بودیم.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان دو کشور همسایه، دوست و برادر در طول تاریخ به صورت سنتی همواره از روابط خوب و برادرانه برخوردار بوده و دو دولت در سایه حسن همجواری و اشتراکات فراوان خود و زندگی مسالمت‌آمیزی در کنار یکدیگر داشته‌اند. لیکن با نهایت تاسف عملیات تروریستی عده‌ای جنایتکار در سال‌های اخیر به سرکردگی "عبدالمالک ریگی" که سرچشمه و سازماندهی آنان در خاک پاکستان قرار دارد، به تهدیدی جدی برای روابط دو کشور تبدیل گردیده است.

لذا به عنوان اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان از برادران پاکستانی خود مصرانه انتظار داریم جهت رفع اتهام پاکستان به عنوان کشور مأمن و حامی تروریسم و برای مجازات عاملان کشتار بی‌گناهان هر چه سریع‌تر این تروریست‌ها، به ویژه سرکرده‌ آنان،‌ عبدالمالک ریگی را دستگیر و به مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet