هدر موبایل
1398/11/08 16:05:45
سرویس سیاسی
عباسی:

تخریب مجلس با هدف کسب کرسی‌های پارلمان منصفانه نیست

سخنگوی هیات رئیسه، مجلس به عنوان یکی از ارکان نظام را دارای جایگاهی تاثیرگذار خواند و گفت: اینکه با رفتارهای تخریبی بخواهیم مجلس را تضعیف کرده تا از این طریق کرسی های مجلس آینده را تصاحب کنیم، منصفانه نیست.
تخریب مجلس با هدف کسب کرسی‌های پارلمان منصفانه نیست سخنگوی هیات رئیسه، مجلس به عنوان یکی از ارکان نظام را دارای جایگاهی تاثیرگذار خواند و گفت: اینکه با رفتارهای تخریبی بخواهیم مجلس را تضعیف کرده تا از این طریق کرسی های مجلس آینده را تصاحب کنیم، منصفانه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201911103379918503.jpg تخریب,مجلس,با,هدف,کسب,کرسی‌های,پارلمان,منصفانه,نیست Icana

اسدالله عباسی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مجلس دهم گفت: همان طور که در گزارش امروز رئیس مجلس هم قرائت شد مجلس در این دوره 175 قانون به تصویب رساند، علاوه بر این 6 مورد استیضاح در دستور کار مجلس دهم بود که دو مورد آن منجر به عدم رای اعتماد شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکصد و هفتاد و هشت مورد سوال در مجلس دهم بود که در پی آن 29 اخطار داده شد، افزود: همه این اقدامات نشان دهنده آن است که مجلس در طی 4 سال در حال انجام وظایف خود در حوزه قانونگذاری و نظارت بوده است اما متاسفانه عده ای تلاش می کنند تا مجلس را ناکارآمد جلوه داده و بگویند یا کاری در مجلس انجام نشده یا کم کاری شده که بی انصافی است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس در انجام وظایف خود تلاش کرده تا متناسب با نیازهای جامعه طرح‌ها و لوایحی را برای کاهش مشکلات مردم ارائه کند از دسته بندی جامعه به دو دسته انقلابی و غیرانقلابی انتقاد کرد و ادامه داد: انقلابی ها همان مردمی هستند که در راهپیمایی های 22 بهمن و در تشییع پیکر سردار سلیمانی حضور پیدا کردند و ما اجازه نداریم جامعه را به دو گروه انقلابی و غیرانقلابی تقسیم کنیم.

عباسی با تاکید بر اینکه ممکن است مجلس در حوزه هایی ضعف داشته باشد گفت: اما این دلیلی بر این نیست که کلیت مجلس را مورد تاخت و تاز قرار داده و بگوییم مجلس کاری انجام نداده یا کم کاری کرده است.

وی با انتقاد از اینکه عده ای تلاش می کنند تا عملکرد مجلس نهم را به دهم مرتبط کنند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتی کارهای مهمی که در مجلس به انجام رسیده را تایید و در مورادی همچون تصویب طرح سه فوریتی اقدام متقابل در برابر آمریکا از مجلس تشکر کردند، این ها نشانگر آن است که نباید تنها نیمه خالی لیوان را ببینیم.

عباسی با یادآروی برگزاری جلسات متعدد علنی و غیرعلنی در مجلس برای رفع مشکلات جامعه افزود: مجلس دهم در بحث ارز و توزیع آن، موسسات مالی و اعتباری، کسب و کارهای نوآورانه، حوزه کشاورزی و محیط زیست و سایر مباحث کلان و اقتصادی ورودی موثر داشت که نباید آنها را نادیده گرفت.

عباسی این رویه که در پایان کار دولت ها و مجالس دست به تخریب آنها زده شود را ناصواب خواند و گفت: اینکه بخواهیم با رفتارهای تخریبی مجلس را به عنوان یکی از ارکان نظام تضعیف کنیم تا از این طریق کرسی های مجلس آینده را تصاحب کنیم منصفانه نیست، واقعیت آن است که مردم به خوبی قدرت تشخیص داشته و می توانند عملکرد نمایندگان را در مجلس و حوزه های انتخابیه رصد و ارزیابی کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه غبارآلود کردن فضای سیاسی کشور به نفع هیچ کس نیست تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان در برابر امنیت ملی، اقتصاد و فرهنگ ما صف آرایی کرده اند ما خود نباید با رفتارمان موجب تضعیف ارکان نظام شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet