هدر موبایل
1398/11/12 09:29:49
سرویس فرهنگی
سعیدی مطرح کرد:

گام بلند مجلس برای حمایت از رسانه‌های کاغذی و الکترونیک

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس در خصوص معافیت مالیاتی حوزه‌های چاپ و نشر، این مصوبه را در جهت حمایت از رسانه‌های کاغذی و الکترونیک دانست.
گام بلند مجلس برای حمایت از رسانه‌های کاغذی و الکترونیک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس در خصوص معافیت مالیاتی حوزه‌های چاپ و نشر، این مصوبه را در جهت حمایت از رسانه‌های کاغذی و الکترونیک دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201909107697009379.jpg گام,بلند,مجلس,برای,حمایت,از,رسانه‌های,کاغذی,و,الکترونیک Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص معافیت مالیاتی "خدمات زینک، چاپ و انتشار، روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، چاپ کتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آنها و هرگونه تبلیغات در روزنامه‌ها و نشریات"، این مصوبه را موجب تقویت حوزه فرهنگی دانست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که درآمد نفتی کشور با موانعی مواجه است، نظامند کردن حوزه مالیات و اخذ درآمد از مالیات در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته که در این بین نیاز بود برخی خدمات حوزه فرهنگ با معافیت مالیاتی مواجه شوند چرا که اقتصاد حوزه فرهنگ به قدری توانمند نیست که توان پرداخت مالیات را هم داشته باشد. 

محمداسماعیل سعیدی در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی


وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به گرانی کاغذ و پایین بودن سرانه مطالعه در کشور، نیاز است که حوزه چاپ و نشر با معافیت‌هایی مواجه شود تا به در این حوزه‌ها با کاهش تولیدات فرهنگی و پایین آمدن میزان سرانه مطالعه مواجه نشویم.

سعیدی یادآور شد: از سوی دیگر با توجه به ضرورت تقویت رسانه‌های کاغذی و الکترونیک، ضرورت داشت که از این رسانه‌ها نیز حمایت شود  با نظر مجلس آن‌ها نیز از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این تصمیم مجلس را گامی مهم در جهت حمایت از رسانه‌های کاغذی و الکترونیک خواند و تصریح کرد: رسانه‌ها باید این فرصت به وجود آمده را مغتنم بشمارند.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet